Streamowanie gier mobilnych będzie możliwe dzięki YouTube Gaming

W związku z tym, że transmisje strumieniowe gier są w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne, YouTube wybrał pierwszy dzień Tokyo Game Show, by ogłosić, że posiadacze smartfonów z Androidem już wkrótce będą mogli streamować swoje sesje grania na urządzeniach mobilnych bezpośrednio do serwisu.
Informacja ta została podana ze względu na stale rosnącą popularność gier mobilnych w Japonii. Dlatego też YouTube ujawnia, że ten kraj jako następny otrzyma możliwość korzystania z platformy YouTube Gaming.
„Gry mobilne definiują japońską kulturę gier znacznie bardziej niż w przypadku innych państw, a trend gier mobilnych pokazuje, że gracze posiadają realną potrzebę dzielenia się z resztą społeczności tym, co dzieje się na ich małych ekranach.” – mówi Ryan Wyatt, szef do spraw partnerstw gamingowych Youtube’a.
Mimo że YouTube Gaming spotyka się z ostrą konkurencją ze strony Twitcha na niemal całym świecie, serwis którego właścicielem jest Amazon, nie jest powszechnie używany w Japonii, a poza tym nie zdążył jeszcze zaspokoić graczy mobilnych. Daje to YouTube’owi ogromną szansę na zajęcie rynku.
Tokyo Game Show
YouTube Gaming został uruchomiony w zeszłym miesiącu na terenie Ameryki Północnej i Europy. Mimo że serwis nie podał jeszcze daty startu usługi na Androidzie, ten podaje, że pojawi się już wkrótce.

Źródło: YouTube