SteelSeries Stratus XL – bezprzewodowy pad i podkładka QcK XXL

Nową wersję kontrolera Stratus XL zaprojektowano do systemów Windows oraz Android. Gracze mogą cieszyć się bezprzewodową rozgrywką poprzez Bluetooth na PC, urządzeniach z systemem Android, Amazon Fire TV, Ouya i wielu innych. Dzięki Microsoft XInput, Stratus XL będzie działał na PC dokładnie jak konsolowy kontroler. Poprzez darmowe oprogramowanie SteelSeries gracze mogą dostosować ustawienia przycisków, poziom czułości gałek czy przestawić osie.SteelSeries Stratus XLStratus XL kształtem oraz rozmiarem nawiązuje do standardowych konsolowych kontrolerów; zastosowano 8-kierunkowy D-pad, dwie klikalne analogowe gałki, cztery przyciski akcji oraz cztery przyciski na grzbiecie kontrolera, w tym dwa przyciski oraz dwa analogowe spusty. Stratus XL został również wyposażony w cztery diody LED, które informują o poziomie naładowania baterii. Aby maksymalnie ułatwić korzystanie z kontrolera, trzy centralnie umieszczone przyciski pozwalają na szybką nawigację w grach oraz w trybie Steam Big Picture Mode. Połączenie Bluetooth umożliwi połączenie nawet kilku graczy do jednej rozgrywki. Stratus XL jest zasilany przez baterie AA, które wystarczą na około 40 godzin elektronicznej rozrywki.
Stratus XL dla systemów Windows i Android będzie dostępny w sklepach na początku lipca bieżącego roku, w sugerowanej cenie ok. 260 złotych.
Nowa podkładka pod mysz to model z wielokrotnie nagradzanej serii, QcK XXL. Podkładka o szerokości 90 cm zapewnia odpowiedni ślizg oraz pełną swobodę ruchów, zaś użyte do produkcji materiały wysokiej jakości mają sprawić, że gracze nie muszą obawiać się o wytrzymałość Steelseries QcK XXL.Steelseries QcK XXLOlbrzymia podkładka QcK XXL będzie dostępna na początku lipca br. w sugerowanej cenie ok. 160 złotych.

Źródło: inf. prasowa