SteelSeries Rival 600 to mysz z podwójnym sensorem optycznym

TrueMove3+ to połączenie dwóch sensorów, z których jeden odpowiedzialny jest za śledzenie ruchów użytkownika, drugi zaś odpowiada za LOD (lift-off distance), czyli wysokość, na jakiej myszka, po podniesieniu, przestaje odczytywać położenie (im niżej, tym lepiej). Dzięki temu gracze mogą sami ustawić tę wysokość, aby jak najlepiej dostosować mysz do swojego stylu grania, zachowując przy tym najwyższy poziom precyzji i odzwierciedlenie ruchów 1 do 1. Dodatkowo drugi sensor posiada linearny czujnik optyczny do odczytu głębi, co zmniejsza LOD do – najlepszego wyniku na rynku – 0.5 mm.SteelSeries Rival 600Podstawowy sensor optyczny to znana z myszek 310 jednostka TrueMove3, o rozdzielczości 12 000 DPI i szybkości 350 IPS, stworzona we współpracy z firmą PixArt. Pod przyciskami głównymi znajdują się mechaniczne przełączniki SteelSeries o wytrzymałości 60-milionów kliknięć.SteelSeries Rival 600Rival 600 oferuje do 256 kombinacji modyfikacji wagi i balansu. Odważniki w nowym Rival rozmieszcza się po bokach urządzenia, w odróżnieniu od innych myszy, w których ciężarki znajdują się w jednym miejscu. Dzięki temu gracze mogą sami ustawić środek ciężkości myszy i dostosować go do rodzaju chwytu oraz stylu grania. Waga Rival 600 bez dodatkowego obciążenia to 96 gramów, zaś w zestawie znajdzie się osiem 4-gramowych odważników.

Podobnie jak pozostałe modele z linii Rival, Rival 600 to mysz wyprofilowana dla praworęcznych graczy. Po bokach urządzenia zastosowano wytrzymałe na wytarcia silikonowe uchwyty. Najnowszy produkt SteelSeries posiada 7 programowalnych przycisków oraz 8-strefowe podświetlenie. W środku znajduje się 32-bit procesor ARM, dzięki któremu użytkownicy będą mogli zapisać ustawienia DPI, makra przycisków i efekty podświetlenia bezpośrednio w urządzeniu. Dzięki temu Rival 600 będzie gotowy do działania bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, np. podczas turniejów LAN.SteelSeries Rival 600SteelSeries Rival 600Rival 600 jest kompatybilny z oprogramowaniem SteelSeries Engine, które daje graczom dostęp do zarządzania podświetleniem oraz do arsenału aplikacji Engine Apps, m.in. Discord czy Game Sense.

Rival 600 z podwójnym sensorem TrueMove3+ oraz regulacją wagi jest już dostępny w oficjalnym sklepie internetowym SteelSeries w cenie 89.99 euro. Start przedsprzedaży w wybranych sklepach w Polsce planowany jest na połowę lutego, zaś premiera na marzec. Sugerowana cena wynosi 379 złotych.
 
 
 

Źródło:SteelSeries