SteelSeries Arctis 9X – słuchawki dla smartfonu, Xbox One i PC

SteelSeries Arctis 9X to nowy zestaw słuchawkowy stworzony dla konsoli Xbox One, korzystający z technologii Xbox Wireless. Za sprawą łączności Bluetooth może on bez problemu połączyć się ze smartfonem, a za pomocą akcesoryjnego dongla także z komputerem typu PC.

„Seria Arctis to najszybciej rosnąca marka słuchawek na świecie.” – powiedział SteelSeries CEO, Ehtisham Rabbani. „Wiemy, że użytkownicy konsoli Xbox od długiego czasu chcieli modelu Arctis dedykowanego właśnie tej platformie. Mamy więc przyjemność przedstawić najnowszego członka rodziny Arctis, stworzonego specjalnie dla graczy Xbox.”

SteelSeries Arctis 9XPrawdą jest, że seria Arctis od SteelSeries to jedne z najwyżej ocenianych słuchawek dla graczy. Bezprzewodowe połączenie słuchawek – bez dodatkowych nadajników – pozwoli w ciągu kilku sekund rozpocząć zabawę z konsolą. Pełna integracja z Xbox umożliwi korzystanie z funkcji ChatMix, czyli balansowania głośnością dźwięku z gry i czatu głosowego, a poziom naładowania słuchawek będzie widoczny w panelu Xbox.
Oprócz bezpośredniej współpracy z Xbox, model Arctis 9X został wyposażony w technologię podwójnej bezprzewodowej łączności, dzięki której gracze mogą korzystać jednocześnie z urządzeń kompatybilnych z Bluetooth i konsoli. Bluetooth można użyć, by odbierać rozmowy telefoniczne, rozmawiać na czacie głosowym, a w tym samym czasie Xbox dostarczy dźwięk z gry. Arctis 9X, by działać nie potrzebują połączenia z Xbox – oznacza to, że można je zabrać w drogę do szkoły czy pracy i dzięki Bluetooth bez problemu połączą się np. ze smartfonem.SteelSeries Arctis 9XArctis 9X korzystają z wielokrotnie nagradzanej sceny dźwiękowej znanej z serii Arctis oraz z wysuwanego mikrofonu ClearCast z redukcja hałasu w tle. Dzięki natywnej technologii Windows Sonic Spatial Audio w Xbox, użytkownicy będą mogli zanurzyć się w grze za sprawą dźwięku przestrzennego.SteelSeries Arctis 9XGracze nie będą musieli się martwić ciągłym ładowaniem Arctis 9X. Żywotność baterii wynosi do 20 godzin, czyli dwa razy więcej od innych bezprzewodowych słuchawek Xbox.
Słuchawki Arctis 9X są już dostępne w oficjalnym internetowym sklepie SteelSeries.com w cenie 849 złotych.