Steelseries Apex M750 to nowa aluminiowa klawiatura mechaniczna

W Apex M750 zastosowano trzecią generację linearnych przełączników mechanicznych SteelSeries QX2 o niskiej sile nacisku oraz liniowym punkcie aktywacji. QX2 charakteryzują się cichą pracą oraz wytrzymałością 50 milionów kliknięć. Rama klawiatury została wykonana ze stopu aluminium serii 5000, co gwarantować ma dużą wytrzymałość przy zachowaniu odpowiedniej lekkości urządzenia.Steelseries Apex M750

„Gracze jasno i głośno wyrażają swoją opinię na temat klawiatur dostępnych na rynku. Rynek ten jest z kolei pełen różnorodnych produktów, z różnymi przełącznikami, funkcjami, o różnych kształtach, z różnych materiałów – ale zawsze z kompromisami. Tym właśnie wyróżnia się Apex M750 – nie poszliśmy na żadne kompromisy, zamiast tego wysłuchaliśmy opinii i próśb graczy, by dostarczyć im kompletny produkt.”, powiedział SteelSeries CEO, Ehtisham Rabbani. „Wraz z premierą nowej klawiatury możemy z dumą zaprezentować także nowe funkcje SteelSeries Engine, jak np. pierwsza aplikacja Discord App.”

Klawiatura Apex M750 jest już dostępna w oficjalnym sklepie internetowym SteelSeries w cenie 169.99 euro. Do sklepów w Polsce nowy produkt trafi 1 września w sugerowanej cenie detalicznej 779 złotych.Steelseries Apex M750Premiera Apex M750 to także start nowych funkcji w darmowych oprogramowaniu SteelSeries Engine. Wśród nich znalazła się integracja z powiadomieniami czat, stworzona we współpracy z Discord. Od teraz komunikaty z czatu Discord zostaną zsynchronizowane z podświetleniem w produktach SteelSeries, w tym w klawiaturze Apex M750. Nowe wiadomości, status wyciszenia i wiele więcej – odpowiedni kolor oraz tryb podświetlenia pozwolą użytkownikom być na bieżąco z komunikacją, bez konieczności przełączania się między okienkami aplikacji.Steelseries Apex M750Nowe aplikacje to także:
●     ImageSync – najłatwiejszy sposób, by tworzyć złożone tryby podświetlenia; wystarczy, że użytkownik załaduje dowolny animowany plik GIF, a aplikacja automatycznie przekonwertuje go w tryb podświetlenia.
●     Audio Visualizer – synchronizacja podświetlenia produktów SteelSeries z dowolną muzyką.
●     Gigantic – popularny shooter został zintegrowany ze SteelSeries Engine, dzięki czemu podświetlenie w kompatybilnych produktach na bieżąco informuje o wydarzeniach z gry.
 

Źródło: Steelseries