Steam ostrzega przed zakupem gier z wczesnym dostępem

W zakładce z najczęściej zadawanymi pytaniami zmieniono odpowiedź na pytanie dotyczące dokładnej daty wydania gry. Pojawiło się ostrzeżenie, mówiące, że niektóre gry mogą w ogóle zostać nie wydane, co ma ustrzec użytkowników przed nieprzemyślanymi zakupami.

Wcześniej widoczna była informacja, mówiąca, że: „To od twórców zależy, kiedy stwierdzą, że są gotowi, aby wydać swoją grę. Niektórzy mają zaplanowaną konkretną datę, podczas gdy inni precyzują ją wraz z postępem nad pracami. Jeśli data wydania jest znana, będzie ona podana na stronie gry w prawym górnym rogu pod obrazkiem z logo gry”.

Teraz zmieniono ostatnie zdanie, które obecnie brzmi: „Powinniście brać pod uwagę to, że niektóre zespoły mogą nie być w stanie dokończyć swoich gier. Zalecamy kupowanie we wczesnym dostępie wyłącznie tych gier, w które chcecie zagrać w ich obecnym stanie”. Na polskiej wersji strony komunikat jeszcze się nie zmienił.

Wszystko zaczęło się, kiedy zespół Valve Software zdecydował się zdjąć grę Earth: Year 2066, której twórcy zostali oskarżeni o usuwanie negatywnych komentarzy i zamieszczanie nie swoich grafik koncepcyjnych, i oddać użytkownikom pieniądze. Zmieniony komunikat być może da graczom do myślenia zanim kupią grę w programie wczesnego dostępu.

Źródło: Valve Software