STEAM: nowe i lepsze zasady związane z refundacją

Nowe zasady będą obowiązywać od dzisiaj, czyli od 2 czerwca 2015 roku. Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy nie mają zbyt dużo wolnej gotówki, a zainwestowali w grę, która im się nie spodobała albo z którą ich komputer sobie nie radzi. Regulamin refundacji został rozszerzony i uproszczony. Zwrócić będzie można każdą grę, jak również dodatki DLC, które zostały przez nas zakupione na platformie Steam. Zasady będą obejmować również Bundle, zakupy w grze, przedpremierowe zamówienia, jak i środki dodane do portfela Steam.
Jest to ogromna różnica w porównaniu do zasad wprowadzonych w marcu, które przewidywały możliwość zwrotu gry w ciągu 14 dni od jej zakupu, jednak po pobraniu gry na dysk, traciło się taką możliwość. W nowych zasadach zwrot jest możliwy w ciągu dwóch tygodni od zakupu, a pobraną grę można przetestować przez 2 godziny.
Zwrotu można dokonać bez podawania konkretnego powodu poprzez stronę:help.steampowered.com Oczywiście istnieje kilka ograniczeń, ale to tylko takie, które są dość oczywiste. Nie można zwrócić gry, która posiada VAC-bana, filmów zakupionych na Steam, kluczy zakupionych poza platformą Steam oraz prezentów. Podsumowując, jest to naprawdę bardzo dobry ruch ze strony firmy Gabe’a Newell’a, który ucieszy niejednego gracza.
Źródło: Steam