StarCraft II będzie grą free-to-play
Podczas imprezy BlizzCon Blizzard ujawnił, że StarCraft II stanie się grą… free-to-play. Tak, to nie żart. Data przejścia na nowy model biznesowy to 14 listopada.
W ramach free-to-play wersji StarCrafta II gracze otrzymają za darmo dostęp do kampanii Wings of Liberty oraz sieciowych rankingowych zmagań jeden na jednego. Jeśli już posiadacie kampanię Wings of Liberty, zamiast niej zgarniecie dodatek Heart of the Storm.
Nie ma co ukrywać – pomysł na zmianę modelu biznesowego jest świetny. W końcu, nowych graczy ciężko zainteresować tytułem, który liczy sobie tyle lat co ten – StarCraft II miał swoją premierę w 2010 roku. Przejście na free-to-play powinno przyciągnąć do gry świeżą krew.
Wcześniej w tym roku Blizzard wypuścił na rynek zremasterowaną wersję oryginalnego StarCrafta, z odświeżoną grafiką oraz ulepszonymi opcjami sieciowymi. Cóż, seria nie miała się tak dobrze od dawna.
Źródło: inf. własna