Sprzedano już prawie 20 mln sztuk Nintendo Switch

Podczas ostatniego kwartału, trwającego od kwietnia do czerwca, Nintendo sprzedało 1,88 miliona sztuk konsol Nintendo Switch. Oznacza to, że w sumie do klientów firmy trafiło już 19,67 milionów egzemplarzy tego urządzenia – prawie 20 milionów.
Oczywiście, obecnie mamy do czynienia z tak zwanym sezonem ogórkowym, który niewątpliwie sprawia, że konsole Nintendo rozchodzą się wyjątkowo wolno. Zupełnie inaczej powinno być w sezonie świątecznym, który zapewne pozwoli przedsiębiorstwu na dobicie do 20 milionów sprzedanych sztuk Nintendo Switch, zwłaszcza że na horyzoncie są takie gry jak Super Mario Party czy Super Smash Bros. Ultimate.
W ostatnim kwartale sprzedano także 0,36 miliona egzemplarzy Nintendo 3DS, czyli o 61,9 procent mniej niż w tym samym okresie zeszłego roku, oraz 2,95 miliona sztuk gier na tę konsolę, czyli o 49,6 procent mniej niż w zeszłym roku. Jak widać, Nintendo Switch coraz bardziej wypiera ten sprzęt z rynku.
Nintendo SwitchW sumie, od momentu premiery Nintendo Switch sprzedano aż 86,93 miliony gier na ten system. Spośród nich 17,96 miliona sprzedano w okresie od kwietnia do czerwca tego roku. Firma uwzględnia tu zarówno wydania pudełkowe, jak i cyfrowe.
W ostatnim kwartale Nintendo zanotowało przychód na poziomie 1,5 miliarda dolarów. Zysk operacyjny wyniósł natomiast 272 miliony dolarów.
Przypomnijmy, że początkowo Nintendo miało problemy z zaspokojeniem popytu na Switcha. Gdyby tak nie było, być może dotychczas sprzedanoby jeszcze więcej sztuk konsoli.

Źródło: Nintendo