South Park: The Fractured But Whole doczekał się premiery

Nareszcie, po wielu dodatkowych miesiącach prac nad grą, South Park: The Fractured But Whole zadebiutował na rynku. Przy okazji tytuł otrzymał nowy, premierowy zwiastun.
Pierwotnie, premiera gry miała odbyć się już w grudniu zeszłego roku, jednak jej datę wielokrotnie przełożono. Dopiero pod koniec września 2017 roku poinformowano, że prace nad tytułem zostały ukończone.

Od momentu pierwszej oficjalnej zapowiedzi, South Park: The Fractured But Whole wywołuje spore kontrowersje. Jakiś czas temu pisaliśmy o suwaku trudności gry, który wpływa nie tylko na to jak trudna jest rozgrywka, ale także na… kolor skóry bohatera. Wiadomo, „czarnym żyje się trudniej”.
W grze South Park: The Fractured But Whole, jak w wielu innych grach, gracze mogą dostosować poziom trudności rozgrywki za pomocą specjalnego suwaka. Nie byłoby w tym absolutnie niczego niezwykłego, gdyby nie fakt, że wzrost poziomu trudności jest ściśle połączony z… odcieniem skóry wybranego przez graczy głównego bohatera z gry. Można powiedzieć, że im wyższym poziom trudności, tym bohater staje się bardziej czarny. Ciemniejszy znaczy się. Afroamerykański.
South Park: The Fractured But Whole to kontynuacja zabawnej gry RPG South Park: Kijek Prawdy, osadzonej w świecie kreskówki South Park. Ponownie wcielimy się tu w dzieciaka, który dopiero co przeprowadził się wraz z rodziną do tytułowego miasteczka. Szybko po rozpoczęciu rozgrywki dołączymy do paczki Cartmana, wraz z którą jako superbohaterowie stawimy czoła złemu Profesorowi Chaosowi.

Źródło: inf. własna