Sony: PlayStation 5 musi powstać. Kiedy premiera nowych konsol?

Szykujcie powoli swoje portfele na nadejście nowej generacji konsol. Nie skłamię jeśli powiem, że obecne urządzenia, obecne na rynku od 2013 roku, nie do końca spełniły pokładane w nich nadzieja. Wiele gier nie działa w rozdzielczości Full HD w stabilnych 60 klatkach na sekundę, nie mówiąc już o rozdzielczości 4K. Next-geny mogą to zmienić.
Prezes Sony, Kenichiro Yoshida, w wywiadzie udzielonym Financial Times powiedział, że: „konsole kolejnej generacji dla graczy są już teraz rzeczą niezbędną”. Nikt chyba nie spodziewa się, że skoro prezes firmy odpowiedzialnej za konsolę PlayStation powiedział coś takiego „ot tak”. To oczywiste, że prace nad nowymi urządzeniami już trwają. Potwierdzają to z resztą inne źródła.
Infinity Ward już teraz publikuje oferty pracy związane z tworzeniem „gry następnej generacji”. Znalezione w sieci ogłoszenie nie jest jedyny, które w ostatnich miesiącach przykuło uwagę dziennikarzy. Skoro Infinity Ward szuka programistów do kolejnej odsłony Call of Duty, a premiery gier z tej serii ukazują się co roku, to premiera PlayStation 5 może mieć miejsce jeszcze w 2019 roku.infinity ward playstation 5Pewniejszą datą premiery konsol nowej generacji wydaje się jednak rok 2020. Wskazuje na to nie tylko 7-letni cykl udostępniania graczom kolejnych wersji platform do gier, ale także… delikatna obsuwa w tworzeniu nowych układów w niższej litografii przez Intela i AMD. Wydaje się, że konsole nowej generacji zostaną dopiero zapowiedziane w przyszłym roku.

Czego oczekujemy od PlayStation 5 i Xbox Scarlett? Na pewno możliwości odtwarzania gier w 4K i 60 klatkach na sekundę. Skoro taką wydajnością dysponuje już obecna generacja kart NVIDIA RTX, to nie widzę przeszkód ku temu, aby wypuszczone na rynek za dwa lata konsole dysponowały co najmniej tak samo wysoką wydajnością.
A jakie są Wasze wymagania co do nowych konsol? Czy obecna generacja konsol Sony i Microsoftu Waszym zdaniem powinna już zakończyć swój żywot, czy może wciąż drzemie w nich niewykorzystany potencjał?