Snapdragon 800 w Surface RT 2?

Mimo że tablety Surface nie spotkały się ze zbyt ciepłym przyjęciem, Microsoft nie daje za wygraną. Prace nad drugą generacją urządzeń znajdują się w toku, nadal jednak nie wiadomo niczego pewnego na temat specyfikacji technicznej poszczególnych wersji.

Anonimowe źródła, którym ponoć znane są plany Microsoftu, donoszą, że druga generacja tabletów Surface będzie wykorzystywać nie tylko układy wyprodukowane przez NVIDI-ę, ale także Qualcomma. Wieść niesie, że jeden z wariantów wyposażony zostanie najprawdopodobniej w SoC Snapdragon 800. Mowa tu oczywiście o tabletach Surface RT.

Jeżeli chodzi natomiast o tablety wyposażone w układy NVIDII, to na razie nie wiadomo czy producent zdecyduje się na zastosowanie SoC Tegra 3, czy Tegra 4. Zarówno Snapdragon 800, jak i Tegra 4 powstają z myślą o urządzeniach z wyższej półki. Trudno wyobrazić sobie zatem sytuację, w której Microsoft wypuści na rynek dwa tak podobne do siebie tablety.

Niewykluczone, ze SoC Tegra 3 znajdzie zastosowanie w mniejszych i tańszych wersjach tabletów Surface RT 2, natomiast Snapdragon 800 wykorzystany zostanie w wariancie większym i droższym. Wersja tabletu wyposażona w SoC wyprodukowany przez firmę Qualcomm ma oferować wsparcie dla sieci 4G LTE.

Ostatnimi czasy naprawdę sporo słychać na temat układu Snapdragon 800. Czy zagwarantowałby on sukces drugiej generacji Surface RT? Trudno powiedzieć, ale na pewno byłby jednym z ważniejszych czynników przemawiającym za zainwestowaniem pieniędzy w tablet Microsoftu.

Źródło: VR-Zone