Sid Meier’s Civilization VI – sześć filmów wprowadzających do rozgrywki

Studia 2K oraz Firaxis Games opublikowały dziś w sieci aż sześć nagrań wideo, prezentujących różne aspekty rozgrywki. Dzięki nim dowiemy się szczegółów na temat wyboru cywilizacji, pierwszych kroków w grze, aspektu eksploracji, walki z barbarzyńcami, poznamy arkana dyplomacji oraz dowiemy się skąd pozyskiwać informacje o poszczególnych elementach gry podczas rozgrywki.
Wszystkie materiały udostępniono w języku angielskim – oto one:
Civilization VI – jak wybrać cywilizację?

Civilization VI – pierwsze kroki

Civilization VI – eksploracja

Civilization VI – jak radzić sobie z barbarzyńcami?

Civilization VI – jak działa dyplomacja?

Civilization VI – jak uzyskać pomoc w grze?

Wczoraj opublikowano także premierowy zwiastun gry, w którym występuje polski akcent w postaci kilkunastosekundowej sceny z husarzem. W materiale wideo posłuchać możemy także muzyki skomponowanej przez Christophera Tina – laureata nagrody Grammy za motyw z Cywilizacji IV, zatytułowany „Baba Yetu”. Tym razem jest to utwór „Sogno di Volare”.

Cenega opublikowała wcześniej specjalny materiał wideo, w którym Kazimierz Kaczor opowiada o grze Sid Meier’s Civilization VI. Materiał powstał na zamkniętym pokazie, w trakcie którego zaproszeni goście mieli okazję zagrać w najnowszą odsłonę tej popularnej serii gier strategicznych. Fani elektronicznej rozrywki pamiętają Pana Kazimierza Kaczora z programu „Joystick”, w którym prezentował i recenzował gry. Jest wielkim fanem gier strategicznych, a serię Civilization darzy szczególnym sentymentem.

Premiera gry Sid Meier’s Civilization VI odbędzie się już 21 października.