Shovel Knight – fizyczna wersja zalicza dwutygodniowy poślizg

Zgodnie z nowymi informacjami, fizyczna edycja Shovel Knighta zawita w Europie dopiero 30 października, a w Ameryce Północnej (poza wersją na komputery osobiste) – 4 listopada. Jeżeli pragnęliście kupić płytkę z grą przeznaczoną dla Xboxa, możecie poczuć się zawiedzeni, bowiem na tę konsolę studio wersji pudełkowej jednak nie wyda, a przynajmniej na razie. Na szczęście dla Was, cyfrowa wersja Shovel Knighta na Xbox One nadal jest dostępna w Microsoft Marketplace.
„Naprawdę dołożyliśmy wszelkich starań, by Shovel Knight pojawił się na Xboxie, ale niestety, z powodu polityki wydawniczej tej platformy, która jest całkowicie poza naszą kontrolą, tak się nie stało. Bardzo za to przepraszamy. Wiemy, że wersja na Xboxa cieszyła się dużym zainteresowaniem – przedsprzedaż szła doprawdy świetnie i dziękujemy wszystkim za wsparcie.” – informuje Yacht Club Games na swoim blogu.
Shovel Knight
To nie koniec złych wieści. Największego opóźnienia doświadczyła wersja na PS Vita – aż do bliżej nieokreślonego terminu w 2016 roku. Ponadto, cena edycji detalicznej będzie wyższa, niż początkowo zakładano, bowiem wzrosła z 20 do 25 dolarów. Podobno, ten ruch ma zapobiec natychmiastowemu wrzuceniu gry do kosza z okazjami.
Na szczęście deweloper przekazał choć jedną dobrą wiadomość. Wersja detaliczna Shovel Knight będzie zawierać kod, dzięki któremu soundtrack z gry pobierzemy zupełnie za darmo.
Fizyczne wydanie Shovel Knighta będzie zawierało jego podstawową wersję oraz dodatkową kampanię – Plague of Shadows, która pozwala na wcielenie się w rolę czarnego charakteru – tytułowego Plague Knigta.

Źródło: Yacht Club Games