Serial Netfliksa w uniwersum Diablo? To jedna z niespodzianek Blizzarda

Community Manager studia Blizzard, Brandy Camel, w udostępnionym na początku sierpnia nagraniu potwierdziła, że firma szykuje dla graczy coś ekstra. Chodziło o prace nad kilkoma różnymi projektami „z uniwersum Diablo”. Jednym z nich okazała się wersja gry Diablo III przeznaczona na konsole Nintendo SWITCH. Wygląda na to, że to nie był gwóźdź programu.

Serial Netfliksa w uniwersum Diablo? To by było coś! Serwis Revenge of the Fans donosi, że jest to jedna z niespodzianek, którą zapowiadał jakiś czas temu Blizzard. Firmy podobno już się dogadały, a za prace nad adaptacją telewizyjną growego uniwersum odpowiadał będzie Andrew Cosby. To scenarzysta mający w swoim dorobku m.in. niezłego Hellboya.
Diablo to gra, która przyczyniła się w znaczącym stopniu do powstania i rozwoju gatunku gier RPG znanych jako hack’n’slashe. Akcja pierwszej części gry toczyła się na powierzchni i w podziemiach miasta Tristram, znajdującego się w Królestwie Khanduras w świecie Sanktuarium. Gracz kontrolował losy samotnego bohatera walczącego, by usunąć ze świata Diablo – Pana Terroru.
Seria gier Diablo to jedna z największych marek w historii gier komputerowych. Stworzenie solidnej adaptacji serialowej z pewnością przysporzyłoby Netfliksowi sporej rzeszy nowych użytkowników platformy. Wydaje się, że jeśli coś jest na rzeczy, to Blizzard ogłosi to już na listopadowym wydarzeniu BlizzCon.