Samsung zbudował tablet z wyświetlaczem 4K

Podczas konferencji prasowej Qualcomma, która odbyła się na paryskim French Open, światło dzienne ujrzał nieznany tablet Samsunga, który wyposażony został w ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 4K. Urządzenie posłużyło do prezentacji transmisji LTE.

Materiał wideo puszczony na tablecie, który na pierwszy rzut oka przypominał Samsunga Galaxy NotePRO 12.2, wyświetlany był w rozdzielczości 720p. Zalety wysokiej rozdzielczości ujawniły dopiero wyświetlone później okna.

Zaprezentowany tablet wykorzystywał układ Snapdragon 801, czyli dokładnie ten sam, który znalazł się na wyposażeniu wspomnianego wyżej Samsunga Galaxy NotePRO 12.2. Zbliżona, choć nieco mniejsza, była też wielkość ekranu – 12 cali.

Niedawno Qualcomm wyjawił, że jeszcze w tym roku ujrzymy pierwsze tablety wyposażone w ekrany, działające w rozdzielczości 4K. Wygląda na to, że Samsung będzie jednym z pierwszych producentów urządzeń przenośnych, który będzie mógł pochwalić się takimi urządzeniami. Nastąpi to zapewne w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Źródło: SamMobile