Samsung zapowiedział Galaxy Tab 2

Mobile World Congress 2012 zbliża się wielkimi krokami. Nie dziwi zatem fakt, że w Internecie coraz częściej pojawiają się informacje dotyczące urządzeń, które zostaną zaprezentowane w trakcie imprezy. Jednym z nich jest Galaxy Tab 2 produkcji Samsunga.
Urządzenie zostanie wyposażone w 7-calowy ekran dotykowy pracujący 1024 x 600 pikseli. Sercem urządzenia będzie dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1 GHz. Ponadto, na pokładzie znajdziemy także 1 GB RAM-u oraz 8/16 lub 32 GB wbudowanej pamięci.
Tablet będzie oferował wsparcie dla łączności WiFi, Bluetooth oraz HSPA+. Wykonywanie zdjęć i rejestrowanie filmów będzie możliwe, dzięki 3-megapikselowemu aparatowi umieszczonemu z tyłu urządzenia. Z kolei na prowadzenia wideorozmów pozwoli przednia kamera VGA.
Galaxy Tab 2 będzie działał po kontrolą systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Producent zapowiada, że urządzenie zostanie wyposażone w najnowszą wersją interfejsu użytkownika TouchWiz. Będzie to także pierwszy tablet Samsunga, który będzie oferował wsparcie dla usługi AllShare Play, która ma umożliwiać swobodne przesyłanie danych między tabletem, a komputerami osobistymi, telefonami producenta oraz plikami umieszczonymi w chmurze.
Więcej informacji na temat Galaxy Tab 2 poznamy zapewne w trakcie MWC 2012. Urządzenie ma trafić do sprzedaży już w marcu, a jego cena ma oscylować w okolicach 420 USD (1386 zł).

Źródła: Ubergizmo, Cnet, Liliputing