Samsung zajmie się produkcją procesorów dla iPhone’a 7?

Źródła donoszą, że Samsung podpisał właśnie z Apple umowę, na mocy której południowokoreański gigant zobowiązał się do zaopatrywania Apple w procesory do jednej z kolejnych generacji iPhone’a. Byłby to najprawdopodobniej iPhone 7, który miałby zadebiutować na rynku w drugiej połowie 2015 roku.

Co ciekawe, niespełna miesiąc temu gruchnęła wieść, że Apple doszło do porozumienia z Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Tajwański producent podpisał ponoć trzyletnią umowę, w której zobowiązał się do produkcji układów A8, A9 i A9X.

Z najnowszych doniesień wynika jednak, że produkcją procesorów A9, które znajdą zastosowanie w siódmej generacji smartfonów Apple, zajmie się nie TSMC a Samsung. Produkcja układów wykonanych w 14-nanometrowym procesie technologicznym rozpocznie się w 2015 roku.

Do niedawna jeszcze Samsung był jedynym producentem zaopatrującym Apple w procesory dedykowane urządzeniom przenośnym, działającym pod kontrolą systemu operacyjnego iOS. Od dłuższego jednak czasu wyraźnie widać, że Apple odsuwa się od południowokoreańskiego giganta, dlatego właśnie należy brać powyższe doniesienia z przymrużeniem oka.

Wieść niesie, że oprócz prób uniezależnienia się od Samsunga poprzez nawiązanie współpracy z innym producentem, Apple rozważa także opcję samodzielnego projektowania i produkowania układów, które znajdą zastosowanie w jego urządzeniach. Na razie nie wiadomo, kiedy Apple byłby gotowy na tę zmianę.

Źródło: CNet