Samsung zainwestuje duże pieniądze w produkcję procesorów

Smartfony i tablety z dnia na dzień zdobywają coraz większą popularność. Nieustannie rośnie zatem zapotrzebowanie na komponenty służące do ich produkcji. Samsung, który obecnie jest drugim na świecie producentem chipów, ma najwyraźniej w planach sięgnięcie po palmę pierwszeństwa.
Południowokoreański gigant rynku elektronicznego zdecydował się na zainwestowanie całkiem dużej, bo opiewającej na 1,9 miliarda dolarów, kwoty pieniędzy w nowe procesory, które już w niedalekiej przyszłości będą wykorzystywane we wszelkiej maści urządzeniach przenośnych.
Samsung doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że konkurencja jest silna, dlatego też firma nie ma innego wyjścia, jak tylko inwestować w najbardziej zaawansowane technologie. Do produkcji nowych chipów mają być stosowane 300-milimetrowe plastry krzemowe, a same układy wykonywane będą w 20- i 14-nanometrowych procesach technologicznych.
Przewidywania analityków, wedle których zapotrzebowanie na procesory dedykowane tabletom i smartfonom podwoi się w ciągu najbliższych czterech lat, wskazują na to, że Samsung podjął decyzję we właściwym momencie. Południowokoreański gigant musi się jednak spieszyć, ponieważ Intel w planach na kolejny rok ma układy wykonywane w 15-nanometrowym procesie technologicznym, a wraz z nastaniem 2015 roku na rynku mają pojawić się również procesory wykonane w 5-nanometrowym procesie technologicznym.

Źródła: Reuters, Engadget