Samsung wypuści na rynek kolejny tablet Nook

Kolejny NOOK ma być zmodyfikowaną wersją zaprezentowanego niedawno siedmiocalowego wariantu Samsunga Galaxy Tab 4, która trafi do sprzedaży pod nazwą „Samsung Galaxy Tab 4 NOOK”. Urządzenie ma zadebiutować już sierpniu.

Na wyposażeniu Samsunga Galaxy Tab 4 znajdą się ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,2 GHz, 1,5 GB RAM-u, 8 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, 3-megapikselowy aparat fotograficzny i 1,3-megapikselowa kamera przednia.

Tablet działać ma pod kontrolą Androida 4.4 KitKat z interfejsem użytkownika TouchWiz. Tym, co ma odróżniać wariant NOOK od oryginalnego Samsunga Galaxy Tab 4 jest oprogramowanie Barnes & Noble, które kładzie nacisk na książki, gazety i inne treści z wirtualnego sklepu NOOK.

Jeszcze do niedawna nie było wiadomo jakie dokładnie plany ma firma Barnes & Noble. Przez pewien czas mówiło się o tym, że trwają prace nad NOOK-iem którego sercem będzie układ Tegra 4 Nvidii. Ostatecznie zwyciężyła jednak opcja znalezienia partnera, który zajmie się produkcją sprzętu. Biorąc pod uwagę pozycję Samsunga na rynku, nic dziwnego, że to właśnie na niego padł wybór.

Na razie Barnes & Noble nie zamierza rezygnować z produkcji e-czytników wyposażonych w ekrany E-Ink, nie oznacza to jednak wcale, że w niedalekiej przyszłości ów stan rzeczy nie ulegnie zmianie.

Źródło: Liliputing