Samsung się broni i pozywa Apple

Myśleliście, że to już koniec wojen największych producentów elektroniki? Nic bardziej mylnego. Samsung ogłosił dziś bowiem, że w lipcu złożył pozew przeciwko swojemu kalifornijskiemu konkurentowi w Sądzie Okręgowym w Paryżu. Jeśli śledziliście na bieżąco konflikt pomiędzy Samsungiem a Apple, to taki obrót wydarzeń nie wyda się z pewnością dla Was niczym zaskakującym.
Do tej pory koreański producent i tak wydawał się bezradnie przyjmować kolejne ciosy bez żadnego odzewu. Przypomnę, że do tej pory Apple’owi udało się wywalczyć zakaz sprzedaży tabletu Galaxy w Niemczech oraz wycofanie z wystawy targów IFA tabletu Galaxy Tab 7.7. W chwili obecnej trwa również proces o zaniechanie sprzedaży urządzeń z rodziny Galaxy (rzekomo) naruszających prawa patentowe firmy Apple na japońskim rynku. W końcu jednak miarka się przebrała.
Tak oto Samsung zarzucił gigantowi z Cupertino, że „i” urządzenia wyposażone w moduły UMTS 3G (iPhone 3G/S, 4G, iPady z 3G), naruszają trzy jego patenty. Walka nie toczy się więc o kwestie designu, a rozwiązania technologiczne, dotyczące hardware’u.
Pierwsza rozprawa ma się odbyć w grudniu. Ciekaw jestem, jak się to skończy.

Źródło: SlashGear