Samsung i Apple stworzą 12-calowe tablety?

A przynajmniej na to wydają się wskazywać działania czołowych producentów urządzeń mobilnych. Jeszcze w czerwcu pojawiły się spekulacje dotyczące tabletu Samsunga o przekątnej 12,2-cala i rozdzielczości 2560×1600 pikseli. Informacje te pochodziły z serwisu ETNews, który sugerował, że Samsung Display i Sharp podpisały umowę o dostarczeniu ekranów o tej właśnie przekątnej.
Również Apple wydaje się poszukiwać rozwiązania, które pozwoli ponownie wyprzedzić konkurencję o krok. Nic dziwnego, bowiem wiele tabletów zbliżyło się do „idealnego” iPada na tyle blisko, że konsumenci wybierają produkty alternatywne do tych noszących logo jabłka. Prace nad prototypem nowego urządzenia trwają już od jakiegoś czasu jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journall.
Nie wydaje się Wam, że 12-calowe tablety będą nieco zbyt duże? Do wygodnej obsługi urządzeń 10-calowych potrzebne są dwie dłonie, co nie każdemu przypada do gustu. Wiele osób decyduje się więc na alternatywę w postaci mniejszych tabletów. Największą zaletą tych gadżetów jest ich mobilność. Czy konsumenci faktycznie potrzebują czegoś „więcej”?
Gdyby takowe urządzenia powstały, zdecydowalibyście się na ich zakup?
PS Jeżeli potrzeba Wam czegoś naprawdę dużego… Oto 65-calowy tablet z Androidem:

Źródło: techradar