Samsung Galaxy Tab S2 jeszcze cieńszy niż iPad Air 2?

O Samsungu Galaxy Tab S2 nie wiemy jeszcze zbyt wiele, co dowodzi temu, że firmie z Korei Południowej czasem udaje się długo utrzymać tajemnicę. Z wiadomości serwisu Sammobile wynika, że urządzenie ma być oferowane w dwóch wersjach: większej i mniejszej. Ta pierwsza ma posiadać ekran o przekątnej 9,7 cali, a druga ma być ośmiocalowa. Co ciekawe, obydwa ekrany mają posiadać proporcje 4:3, czyli takie same jak tablety Apple.

Skoro już o produktach Apple mowa. Najnowszy i najlepszy tablet firmy z Cupertino – iPad Air 2, był bardzo chwalony za to, jak cienki jest. Przypomnijmy, że jego grubość wynosi zaledwie 6,1 milimetra. Na Samsungu najwidoczniej nie zrobiło to wrażenia i nowy Galxy Tab S2 ma być jeszcze cieńszy. Nie wiemy jeszcze jak bardzo Samsung ma podnieść poprzeczkę, ale z niecierpliwością czekamy.Sammobile informuje także, że tym razem Koreańczycy mocno stawiają na stylistykę i jakość wykonania urządzenia, co przecież od zawsze było domeną Apple. Możemy spodziewać się zatem użycia metalu w jakiejś części obudowy.

Wraz z nowym high-endowym tabletem, Samsung ma pokazać jeszcze dwa inne – Galaxy Tab A i Galaxy Tab A Plus, które będą należały do średniej półki cenowej. Co ciekawe, ich ekrany także mają posiadać proporcje 4:3, co może oznaczać, że Samsung całkowicie porzucił produkcję tabletów z szerokimi ekranami.

Źródło: Sammobile