Samsung Galaxy S8 i S8+ zaprezentowane!

Dokładnie o godzinie 17 przedstawiciele firmy Samsung rozpoczęli prezentację, na którą czekano od dawna. Koreański producent oficjalnie zaprezentował swoje dwa topowe smartfony – Galaxy S8 oraz Galaxy S8+.
Tak jak mogliśmy już zobaczyć na wielu przeciekach, są to urządzenia z niewielkimi ramkami z góry i dołu ekranu, z zakrzywionym wyświetlaczem i świetnie wyglądającą obudową oraz topowymi podzespołami. Razem z Galaxy S8 debiutuje także nowy osobisty asystent firmy Samsung – Bixby.
Zacznijmy od ekranu – urządzenia Galaxy S stają się większe. Model mniejszy będzie wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 5,8 cala (2960 x 1440 pikseli), zaś model S8+ będzie posiadał ekran o przekątnej 6,2 cala. Wielkie zmiany pojawiają się jednak zaraz pod ekranem – po raz pierwszy Samsung postanowił zrezygnować z osobnych przycisków w swoim topowym modelu Galaxy S. Teraz przycisk Home będzie częścią wyświetlacza, co jednocześnie wiąże się z przeniesieniem czytnika linii papilarnych na tylną część obudowy.W środku urządzeń znajdzie się najbardziej wydajny układ dostępny na rynku – ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 835 z procesorem graficznym Adreno 540. W niektórych krajach pojawi się także wersja wyposażona w układ produkcji Samsunga – także ośmiordzeniowy Exynos Series 9 8895. Obydwa urządzenia będą wyposażone w 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci ROM. Będzie ją można rozszerzyć za pomocą karty MicroSD o dodatkowe 256 GB.

Multimedia
Bardzo ciekawie prezentuje się także multimedialna strona urządzeń. Obydwa będą posiadały na swojej tylnej powierzchni obudowy aparat z matrycą 12 MPix, obiektywem f/1.7 oraz optyczną stabilizacją obrazu i laserowym autofokusem. Z przodu znajdziemy moduł z równie jasnym obiektywem, lecz mniejszą matrycą – 8 MPix. W S8 i S8+ zastosowano moduł Bluetooth w wersji 5.0. Umożliwi on jednoczesne streamowanie muzyki do dwóch par słuchawek. Ciekawa propozycja! Jednocześnie do dyspozycji użytkownika pozostaje gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm (co ostatnio przestaje być standardem). Do gniazda podepniemy słuchawki renomowanej firmy AKG, które będą dodawane w zestawie do każdego urządzenia. Jest to wynik niedawnego przejecie firmy Harman przez Samsunga – użytkownicy bardzo szybko odczują na własnej skórze tę transakcję.
Bezpieczeństwo
W swoich nowych urządzeniach Samsung zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Użytkownicy będą mogli zabezpieczyć swoją własność za pomocą większej liczby mechanizmów weryfikacji użytkownika. Do hasła, kodu, wzoru, odcisku palca i rozpoznawania twarzy dołącza teraz możliwość odblokowywania urządzenia za pomocą rozpoznawania tęczówki oka. Do obsługi tego rozwiązania będą służyły dodatkowe sensory umieszczone nad wyświetlaczem. Nie wiemy jeszcze jak dobrze działa ten element telefonu – miejmy nadzieję, że spisuje się dobrze.
Akumulator
Urządzenia będzie różniły się wielkością akumulatora. S8 będzie posiadał element o pojemności 3000 mAh, a model S8+ – 3500 mAh. Obydwa modele wspierają możliwość bezprzewodowego ładowania, które jest wolniejsze, ale za to wygodniejsze. Samsung postanowił o wygodę zadbać szczególnie, prezentując razem z urządzeniami nową „płytkę” do  ładowania. Jest ona bardzo ciekawa – poprzez talerz, który można łatwo przechylać stacja może nie tylko służyć do ładowania telefonu, ale także jako świetna podstawka do wygodnego przeglądania treści na urządzeniu.System
Obydwa urządzenia będą działały pod kontrolą tego samego systemu – Android 7.0 Nougat. Będą także pierwszymi urządzeniami, na których pojawi się nowy asystent osobisty Samsunga – Bixby.Ten w swoim działaniu będzie mocno przypominał Siri, czy też Asystenta Google. Jego możliwości są jednak naprawdę imponujące – program będzie mógł na przykład rozpoznać przedmiot znajdujący się na zdjęciu i znaleźć dla nas najlepszą ofertę jego kupna.Na obudowie urządzeń znajdzie się specjalny przycisk fizyczny do uruchamiania Bixby – Samsung stawia na swojego asystenta bardzo mocno.
Obudowa
Samsung Galaxy S8 i S8+ zadebiutują w pięciu wersjach kolorystycznych – czarnej, srebrnej, złotej, niebieskiej i szarej. każda z nich będzie opatrzona certyfikatem IP68 – obydwa modele będą zatem odporne na wodę i drobinki kurzu.
DeX
Samsung postanowił stworzyć także swoją wersję Conitnuum Microsoftu. Dzięki specjalnej stacji dokującej będzie można zamienić Galaxy S8 w komputer stacjonarny, którego będzie można używać za pomocą klawiatury i myszki. Wyposaży ona telefon w dodatkowe porty: 2x USB 2.0, USB-C, HDMI oraz Ethernet. Co prawda, będzie to wciąż urządzenie z systemem Android na pokładzie, ale obsługa na dużym ekranie ze standardowymi urządzeniami wskazującym z pewnością będzie bardzo wygodna.
Cena i dostępność
Czas na ceny – te, tak jak można się spodziewać, nie są niskie. Za model Galaxy S8 przyjdzie nam zapłacić 3499 złotych. Większy brat, S8+ będzie kosztował 3999 złotych.
Przedsprzedaż obydwu urządzeń rozpoczęła się już dzisiaj, 29 marca. Premiera rynkowa w naszym kraju odbędzie się za miesiąc, 28 kwietnia. Jest jednak sposób, aby otrzymać urządzenie aż 8 dni wcześniej. Jeśli zdecydujemy się na zakup w przedsprzedaży, nasz egzemplarz zostanie wysłany już 18 kwietnia!