Samsung Galaxy NotePRO 12.2 – jest już pierwsza „pro” reklama

Gwoli przypomnienia i uściślenia pewnych kwestii – Samsung Galaxy NotePRO 12.2 to urządzenie w rzeczy samej high-endowe. Oferuje ono, jak sama nazwa wskazuje, ekran o naprawdę potężnej (jak na androidowe tablety) przekątnej i ponadprzeciętne parametry. Jest to zresztą przedstawiciel flagowej serii Samsunga (tak, tej od rysików), co tym bardziej zapowiada, że będzie to urządzenie dla stosunkowo bardziej wymagających odbiorców (a zarazem z głębokimi portfelami).

Rozdzielczość ekranu tego cacka wyniesie 1600 x 2560 pikseli i będzie on wspierał rysik S-Pen. Ze względu na pokaźną przekątną, możliwe będzie korzystanie z dotychczasowych funkcji charakterystycznych dla serii Note, w nieco innym wymiarze. Dla przykładu funkcja „Wiele okien” zostanie rozszerzona o możliwość korzystania z czterech aplikacji równocześnie (a nie dwóch, jak w przypadku mniejszych braci). Temu zadaniu powinny podołać podzespoły Note’a PRO, ponieważ mowa jest tu o 8-rdzeniowej jednostce (układ 4 + 4 – 1.9 GHz + 1.3 GHz).
Wspomniałem wyżej o kwestii „głębokości portfeli” – czas ją rozwinąć. Tablet kosztować będzie 750 lub 850 dolarów w zależności od pojemności pamięci wewnętrznej (32/64 GB). Całkiem sporo. O wiele tańszą, aczkolwiek i sporą gorszą, alternatywą może okazać się 8-calowyGalaxy Note 8.0, którego niedawno dla Was przetestowaliśmy. Urządzenie ustępuje już jednak ustalonym przez współczesnych konkurentów standardom – i to pod wieloma względami.

źródło: samsung