Samsung Galaxy Note 10.1 jako tablet graficzny dla peceta

Samsung Galaxy Note 10.1 jest prawdopodobnie jednym z najbardziej interesujących urządzeń segmentu androidowych tabletów. Na tak pochlebną ocenę urządzenie zasłużyło sobie dzięki stylusowi S-Pen, jak również specjalnemu ekranowi, które wspólnie pozwalają na stosowanie odręcznego pisma, rysowanie i wiele innych czynności. Wszystko to jest możliwe dzięki wykrywaniu 1024 poziomów nacisku piórka na powierzchnię ekranu. Spece od grafiki komputerowej najwyraźniej dostrzegli, że podobne parametry mają też dedykowane ich pracy tablety graficzne (np. firmy Wacom). Po co w takim razie kupować dwa urządzenia, skoro wystarczy jedno?

Oczywiście oryginalne oprogramowanie nie umożliwia podłączenia tabletu (lub smartfona) Galaxy Note w taki sposób, by służył on jako tablet graficzny dla pecetów. Wystarczyło jednak napisać dwie aplikacje – jedną pod desktopowy system Linux, drugą pod Androida 4.0, by dokonać pełnej symbiozy. Aplikacja Xorg jest na razie w fazie testów, aczkolwiek można ją pobrać korzystając ztego linka.

Dzięki aplikacji można użyć tabletu do wielu innych czynności, jednakże biorąc pod uwagę fakt, że edytor graficzny GIMP rozpoznaje różne poziomy nacisku, to z myślą o nim powstała omawiana aplikacja.Tę funkcję zaprezentowano zresztą na poniższej demonstracji:


Zapewne sam nigdy nie przetestuje tego typu funkcji, jednak dowiadując się o takich możliwościach, coraz bardziej przekonuję się o zaletach systemu od Google’a.

źródło: reddit