Samsung chce wprowadzić czujniki biometryczne do tańszych smartfonów

Gigant rynku elektronicznego planuje wyposażanie tańszych smartfonów w czujniki biometryczne, które zintegrowane zostaną z systemami zabezpieczeń urządzeń. Samsung wyjawił nawet, jakie dokładnie zabezpieczenia ma na myśli.

„Patrzymy na różne rodzaje mechanizmów biometrycznych i jedną rzeczą, na którą każdy spogląda, jest czytnik tęczówki oka” – powiedział wiceprezes Samsunga Rhee In-jong na spotkaniu z inwestorami i analitykami, które odbyło się Hong Kongu.

Na chwilę obecną flagowe smartfony korzystają z zabezpieczeń opartych na czytniku linii papilarnych, które pozwalają jedynym przesunięciem palca  m.in. na odblokowywanie ekranu, blokowanie dostępu do folderów prywatnych i logowanie się do aplikacji czy autoryzację transakcji PayPal.

Pierwszym urządzeniem Samsunga, które wykorzystuje czytnik linii papilarnych, jest flagowy smartfon Samsung Galaxy S5. Wyposażone zostaną w niego też tablety z nowej linii Galaxy Tab S.

Rhee In-jong stwierdził również, że Samsung, jako lider rynku, śledzi trendy rynkowe. Nie zmienia to jednak faktu, że czujniki biometryczne, takie jak czytnik tęczówki oka, pojawię się w pierwszej kolejności w urządzeniach flagowych.

Źródło: The Wall Street Journal