Rząd obniży podatki twórcom wybranych gier. Jakich?

Rząd zaczyna dostrzegać, że branża gier w Polsce prężnie się rozwija. Ministerstwo Kultury wskazało, że w naszym kraju działa aż 330 (!) podmiotów zajmujących się tworzeniem gier komputerowych. Produkcje, którym naprawdę udało się zaistnieć za granicą można wymienić na palcach jednej ręki. Wkrótce może to się zmienić.
Zapowiedziano, że deweloperzy zajmujący się tworzeniem tak zwanych „gier kulturowych” będą mogli liczyć na ponoszenie mniejszych kosztów z tytułu podatków. Jak wskazuje serwis ppe.pl, poprzez dodatkowe odliczenie od podstawy opodatkowania w podatku dochodowym CIT/PIT 100% ustawowo określonych kosztów kwalifikowalnych, firmy mogą zyskać nawet 19% więcej zwrotu kosztów. No dobra, ale czym są te „gry kulturowe”?
Gry kulturowe to tytuły, które pomagają sławić polską kulturę poza granicami naszego kraju. Jak sądzicie, czy wkrótce zostaniemy zalani morzem tytułów „patriotycznych”? Nie byłoby to oczywiście niczym złym, gdyby gry te charakteryzowały się odpowiednio wysoką jakością. Rodzi się pytanie czy tytuły inspirowane kulturą słowiańską (ot, choćby Wiedźmin) podlegałyby pod tą ulgę.
Podobne odliczenia działają w co najmniej dwóch europejskich krajach – Francji (Crédit d’impôt jeu vidéo) oraz Wielkiej Brytanii (Video Games Tax Relief). Branża gier komputerowych w Polsce w roku 2017 wygenerowała zaledwie 0.10 PKB. A może to znaczący udział?
Czy jest jakiś okres w historii polski, który chcielibyście zobaczyć odtworzony w postaci gry komputerowej?