ROG Strix GeForce GTX 1080 to jeden z lepszych niereferentów nowej karty Nvidia

Dzięki najnowszemu procesorowi graficznemu GeForce GTX 1080 podkręconemu do 1936 MHz w trybie OC, karta ROG Strix GeForce GTX 1080 oferuje do 6,5% szybszą wydajność w 3DMark Fire Strike Extreme i o 7,4% w Hitman od wersji referencyjnej.
Kartę ROG Strix GeForce GTX 1080 wyposażono w szereg autorskich technologii ASUS. ASUS DirectCU III z opatentowanym, potrójnym ostrzem skrzydła wentylatora 0 db, które zapewnia maksymalny przepływ powietrza, uzyskując temperaturę niższą o 30% i trzykrotnie cichszą pracę. ASUS FanConnect to złącza wentylatora kontrolowane przez GPU oferują ukierunkowane dodatkowe chłodzenie. Technologia Auto-Extreme z komponentami Super Alloy Power II zapewnia wysoką jakość i niezawodność działania.Asus GeForce GTX 1080 StrixROG Strix GeForce GTX 1080 umożliwia pełną personalizację dzięki oświetleniu Aura RGB i modułowej obudowie. GPU Tweak II z narzędziem XSplit Gamecaster pozwala intuicyjnie podkręcać wydajność i strumieniować grę.
Chłodzenie: technologia ASUS DirectCU III, wentylatory z opatentowaną konstrukcją skrzydeł i ASUS FanConnect
ROG Strix GeForce GTX 1080 wyposażono w technologię chłodzenia ASUS DirectCU III z rurkami cieplnymi, które mają bezpośredni kontakt z procesorem graficznym. Dzięki temu wydajniej odprowadzane jest ciepło z dala od GPU, co umożliwia osiągnięcie do 30% mniejszej temperatury karty przy takiej samej wydajności w grach, w porównaniu do konkurencyjnych konstrukcji. Technologia DirectCU III z trzema wentylatorami 0 dB, z opatentowaną konstrukcją skrzydeł, zapewnia maksymalny przepływ powietrza, zwiększone o 105% ciśnienie statyczne nad radiatorem i trzykrotnie cichsze działanie niż w przypadku kart referencyjnych.
ROG Strix GeForce GTX 1080 wyposażono również w technologię ASUS FanConnect. Podczas gry GPU często osiąga wyższą temperaturę niż procesor, ale wentylatory obudowy zazwyczaj odnoszą się tylko do temperatury procesora, co wpływa na mniej efektywne zarządzanie ciepłem. ASUS FanConnect pozwala rozwiązać tę kwestię: dwa czteropinowe złącza kontrolowane przez procesor graficzny mogą być podłączone do wentylatorów systemowych, dzięki czemu osiągalne jest dodatkowe, ukierunkowane chłodzenie, które gwarantuje optymalną wydajność termiczną.
Jakość i niezawodność: technologia Auto-Extreme z komponentami Super Alloy Power II
Wszystkie karty graficzne ASUS są teraz produkowane w technologii Auto-Extreme. Jest to pierwszy w branży, w 100% zautomatyzowany proces produkcji, który wykorzystuje tylko najlepsze materiały, wyznaczając nowy standard jakości. Technologia Auto‑Extreme zapewnia niezmiennie wysoką jakość kart graficznych i ich zwiększoną wydajność oraz żywotność. Nowy proces produkcji jest również przyjazny środowisku, ponieważ eliminuje użycie mocnych chemikaliów i zmniejsza zużycie energii o 50%.
Podzespoły Super Alloy Power II zwiększają efektywność, zmniejszają utratę mocy oraz dwukrotnie zmniejszają brzęczenie, które pojawia się przy dużym obciążeniu karty. Zapewniają także obniżenie temperatury o ok. 50% w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami, zapewniając niezrównaną jakość i niezawodność.
Oświetlenie Aura RGB, modułowa obudowa i porty HDMI, które umożliwiają podłączenie sprzętu VR
ROG Strix GeForce GTX 1080 oferuje oświetlenie ASUS Aura RGB zarówno na obudowie, jak i na tylnej płytce. Ta wyjątkowa technologia podświetlenia może wyświetlić miliony kolorów w sześciu różnych trybach, zapewniając w pełni spersonalizowany system gry. ROG Strix GeForce GTX 1080 posiada również modułową obudowę z sześcioma wymiennymi elementami 3D, które można wydrukować, a także wymienne, podświetlane logo – dzięki czemu użytkownicy mogą samodzielnie dostosować wygląd karty i w ten sposób wyrazić swój styl. W połączeniu z płytą główną ROG Strix X99, gracze mogą stworzyć spójny i jednocześnie unikalny zestaw.Asus GeForce GTX 1080 StrixROG Strix GeForce GTX 1080 posiada dwa porty HDMI, które pozwalają jednocześnie podłączyć zestaw VR i wyświetlacz, dzięki czemu użytkownicy mogą dać się pochłonąć wirtualnej rzeczywistości w dowolnym momencie, bez konieczności zmiany kabli.
Intuicyjna obsługa i możliwość podkręcania: GPU Tweak II z narzędziem XSplit Gamecaster
Dzięki zaprojektowanemu na nowo intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, GPU Tweak II czyni podkręcanie i grę łatwiejszą niż kiedykolwiek przedtem, zachowując jednocześnie zaawansowane opcje dla wytrawnych overclockerów. Za pomocą jednego kliknięcia, nowa funkcja Gaming Booster, maksymalizuje wydajność systemu, zamykając zbędne procesy i automatycznie przydzielając wszystkie wolne zasoby. Dołączona, roczna licencja premium XSplit Gamecaster – o wartości 99 dolarów – umożliwi użytkownikom strumieniowanie lub nagrywanie rozgrywki z poziomu wygodnej nakładki w grze. Nakładka wyświetla też prędkość taktowania procesora graficznego, temperaturę i użycie modułu VRM, a także pozwala szybko i prosto kontrolować wybór profili gier i wydajności dzięki GPU Tweak II.
Karty graficzne Asus GeForce GTX 1080 Strix będą dostępne w sprzedaży w czerwcu. Ich ceny pozostają na razie tajemnicą.

SPECYFIKACJA

 

 • Taktowanie zegara 1898 MHz w trybie boost Gaming
  Taktowanie zegara 1936 MHz w trybie boost OC
 • PCI Express 3.0
 • OpenGL 4.5
 • Pamięć GDDR5X 8GB
 • 256-bitowy interfejs pamięci
 • 1 natywne wyjście DVI-D
  2 natywne wyjścia HDMI 2.0
  2 natywne porty Display Port 1.4
 • Taktowanie bazowe zegara 1607 MHz
  Taktowanie zegara 1733 MHz w trybie boost
 • PCI Express 3.0
 • OpenGL 4.5
 • Pamięć GDDR5X 8 GB
 • 256-bitowy interfejs pamięci
 • 1 natywne wyjście DVI-D
  2 natywne wyjścia HDMI 2.0
  2 natywne porty Display Port 1.4

Źródło: inf. prasowa