Ringbow – niezwykły kontroler gier dla urządzeń z Androidem

Producenci elektroniki, jak i sami użytkownicy, z pewnością dostrzegli już fakt, że ekrany dotykowe to nie najlepszy z możliwych sposobów kontrolowania części gatunków gier na mobilne urządzenia. Dlaczego więc wciąż tak trudno jest dostać dobry kontroler gier dla smartfonów i tabletów? Na to pytanie nie znam niestety odpowiedzi. Kilka obiecujących produktów jest już jednak w drodze, a do ich grona dołącza Ringbow, czyli projekt, który ma szanse powstać dzięki Kickstarterowi.
Ringbow nie przypomina z wyglądu zwykłego pada, aczkolwiek jego głównym elementem jest dziwięciokierunkowy d-pad, czyli „krzyżak”. Z założenia kontroler można będzie założyć na palec wskazujący, a ten ma umożliwić korzystanie z większej ilości opcji w grze, niż w przypadku używania samego palca.

Całość działa w oparciu o Bluetootha i wbudowany akumulator, który pozwoli na ok. 5 godzin zabawy. Urządzenie w momencie debiutu kosztować będzie 45 dolarów.
Moim zdaniem Ringbow nie ma jednak większych szans na sukces, a przynajmniej dopóki deweloperzy gier nie skupią się na wykorzystaniu jego właściwości. Jednocześnie nie wydaje mi się, by branża mobilnej rozrywki zmierzała w kierunku gier zaprezentowanych na powyższym filmiku. Podzespoły stosowane w smartfonach i tabletach niebawem zaczną oferować możliwości generowania grafiki niemal na poziomie konsol obecnej generacji. Wówczas zapewne dominować będą dynamiczne gry akcji, które wymagać już będą bardziej klasycznych kontrolerów.
Źródło:Kickstarter