Relacja z konferencji Samsunga w Nowym Jorku

Na swojej konferencji Samsung postanowił zacząć z wielką pompą. Pierwszymi produktami zaprezentowanymi na scenie zostały dwa phablety – Galaxy S6 Edge+ i Galaxy Note 5. Pierwszy z nich został zaprojektowany dla osób przykładających większą uwagę do multimedialnych funkcji telefonu, z kolei drugi został stworzony dla biznesowych odbiorców.
Samsung Galaxy S6 Edge+
Galaxy S6 Edge+ kontynuuje drogę,  jaką poszli projektanci Samsunga pokazując światu zakrzywiony po obydwu stronach ekran modelu Galaxy S6 Edge. W dniu dzisiejszym dołączył do niego większy brat. Choć tak naprawdę, bliżej mu do modeli z serii Galaxy Note.
S6 Edge+ posiada ogromny ekran Super AMOLED o przekątnej 5,7 cali wyświetlający obraz w rozdzielczości Quad HD. Jak już pisaliśmy, jest on zakrzywiony z obydwu stron, aby jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości urządzenia.  W środku urządzenia znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Exynos 7420, który będzie pracował z aż 4 GB pamięci RAM. Phablet posiada aparat o rozdzielczości 16 MPix, a także kamerę do wideorozmów o rozdzielczości 5 MPix. Do wyboru będą dwie opcje: posiadające 32 lub 64GB pamięci flash.Obudowa urządzenia została wykonana z metalu i szkła. Swoją stylistykę czerpie w ogromnej mierze z najnowszych hihg-endowych produktów producenta.

Wraz z Edge+ zaprezentowano także bardzo ciekawe akcesorium, które z pewnością docenią osoby niezadowolone z konieczności używania ekranowej klawiatury. Samsung postanowił skonstruować fizyczna klawiaturę, która montowana jest do urządzenia jak zwykłe etui. W chwili kiedy ją potrzebujemy, możemy założyć ją na ekran i od razu jej używać. Jeśli nie będzie nam potrzebna w danej chwili, możemy ją przymocować do tyłu urządzenia.

Samsung Galaxy Note 5
Phablet Galaxy Note 5 jest w praktyce prawie takim samym urządzeniem, jak wcześniej opisywany Edge+. Największa i najbardziej widoczna różnica pomiędzy nimi to brak zakrzywionego ekranu w przeznaczonym dla biznesowych odbiorców urządzeniu. Samsung Galaxy S6 Edge+ nie posiada także rysika S-Pen, który jest jednym z najbardziej przekonujących powodów do zakupu urządzenia koreańskiego producenta.
Obydwa urządzenia mają pojawić się w sprzedaży już  21 sierpnia w Stanach Zjednoczonych i kanadzie. Galaxy S6 Edge+ ma pojawić się na Starym Kontynencie we wrześniu. Niestety nie mamy informacji na temat polskiej premiery urządzeń.

Obydwa urządzenia będą dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, srebrnej i złotej.

Oprócz nowych urządzeń Samsung zaprezentował także nowe usługi i aplikacje.
Pierwszą z nowych możliwości urządzeń jest funkcja Live Broadcasting. Jej zadaniem jest transmitowanie na żywo do serwisu YouTube obrazu z naszego aparatu. Dzięki tej aplikacji Samsung tworzy poważnego konkurenta programowi Periscope, który jest liderem wśród mobilnych aplikacji z tą funkcją.
Wraz z premierą Samsunga Galaxy S6 Edge+ producent postanowił poprawić także aplikacje, które korzystają z możliwości zakrzywionego ekranu w modelach z dopiskiem „Edge”. Jedną z nich jest People Edge, która wyświetla nasze ulubione kontakty na boku telefonu. Dzięki temu jeszcze szybciej będziemy mogli się skontaktować z najważniejszymi dla nas osobami. Niemniej, wydaje się, ze potencjał zakrzywionego ekranu ciągle nie jest do końca przez Samsunga wykorzystywany.
Samsung znacząco poprawił także cyfrową stabilizację obrazu w swoich urządzeniach. Dzięki ulepszonemu oprogramowaniu, telefony Samsunga (niestety tylko te z najwyższej półki) będą mogły wykorzystywać jednocześnie cyfrową i optyczną stabilizację obrazu, a to ma znacząco wpłynąć na jakość tworzonych przez nas nagrań.
Samsung Pay
Usługa Samsunga związana z mobilnymi płatnościami została zaprezentowana już parę miesięcy temu, ale dopiero teraz przyszedł czas na to, by rozwiązanie weszło w życie. Opiera się ono o obsługę naszych kart płatniczych poprzez nasz telefon, dzięki czemu nie będziemy musieli już teraz wyciągać kawałków plastiku z portfela.Samsung Pay działa w oparciu o moduł NFC, który bezprzewodowo przeprowadza transakcję. Dodatkowo, każdy wydatek musi być autoryzowany poprzez zeskanowanie odcisku palca poprzez czytnik linii papilarnych umieszczony w większości telefonów Samsunga z najwyższej półki. Co ciekawe, system współpracuje także ze starszymi terminalami płatniczymi wykorzystując technologię MST.
Samsung Pay wystartuje już 20 sierpnia na terenie Korei. Następnie rozwiązanie pojawi się na terenie USA 28 września i Wielkiej Brytanii pod koniec tego roku. Kolejnymi krajami, w których zagości Samsung Pay są Chiny i Hiszpania. Nie wiadomo kiedy usługa pojawi się w innych krajach, w tym w naszym kraju.
I to już wszystkie z najważniejszych produktów pokazanych w czasie letniej konferencji Samsunga. Jakie są Wasze odczucia związane z tym co zaprezentował koreański producent?