Relacja z konferencji Apple

Już minuty dzielą nas od rozpoczęcia się prezentacji. Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim nowych iPhone’ów 6s i 6s Plus. Oprócz tego plotki mówią o debiucie iPada mini 4, a także iPada Pro. Co ciekawe, iPad Air 2 ma nie doczekać się swojej odświeżonej wersji. Na scenie mamy zobaczyć także całkowicie odmienioną usługę Apple TV. Z pewnością będzie bardzo ciekawie!
Relację wideo w czasie rzeczywistym możecie zobaczyć podtym adresem. Jeśli jednak nie jesteście w stanie oglądać wideo na żywo, zapraszamy na naszą relacje tekstową.
Tekst będzie aktualizowany na bieżąco.
18:59 Bill Graham Civic Auditorium jest wypełnione po brzegi oficjelami, pracownikami i fanami Apple. Wszyscy w napięciu czekają na nadchodzące premiery. Cóż, my także czekamy z niecierpliwością 🙂
19:03 Zaczynamy! Na początek Apple Watch!
19:07 Apple chwali się osiągnięciami Apple Watch. Obecnie mamy już ponad 10000 aplikacji działających na smartwatchu. Pojawią się kolejne – Facebook Messenger, GoPro, czy nowy tłumacz.
19:11 Apple rozwija funkcje związane ze zdrowiem. Teraz dzięki Apple Watch, lekarz może kontaktować się z pacjentem i monitorować jego ciało. Rodzice mogą za pomocą zegarka doglądać swojego dziecka.
19:15 Apple nawiązało współprace z firmą Hermes. Teraz paski skórzane tej firmy będą dostępne razem z Apple Watch. Pojawiają się nowe kolory kopert i pasków. Oto niektóre z nich:19:19 Czas na iPada!
19:20 Przed nami najbardziej wyczekiwana nowość wśród iPadów. Oto iPad Pro!

iPad Pro posiada ekran o przekątnej 12,9 cali z systemem pozwalającym na zmianę częstotliwości odświeżania obrazu.. Jego krótsza połowa ekranu to dłuższa połowa ekranu iPada Air 2. W środku znajdziemy czip Apple A9X – 64-bitowy procesor trzeciej generacji. Dwa razy szybszy od poprzedniego procesora A8X. Bateria ma wytrzymać 10 godzin pracy. iPad Pro ma być demonem prędkości. Zobaczymy w nim cztery głośniki.
19:31 A oto etui z klawiaturą stworzone specjalnie dla iPada Pro!19:32 A oto także specjalny rysik dla iPada Pro – Apple Pencil. Genialna nazwa 😉 Będzie on w stanie rejestrować siłę nacisku, kat pochylenia pióra, a także będzie współpracować z naszymi palcami.Wraz z Apple Pencil zobaczymy parę nowych aplikacji. Będą one stworzone specjalnie dla najlepszego odbioru tego akcesorium.
19:36 A teraz na scenie przedstawiciel… Microsoftu! 🙂 Prezentuje on współpracę Apple Pencil z biurowymi aplikacjami z serii Office.
19:40 Scenę przejmuje przedstawiciel firmy Adobe. Bez wątpienia, aplikacje tej firmy zrobią dobry pożytek z rysika Apple. Przy okazji, możemy zobaczyć zapowiadana nowa funkcję iOS 9 – możliwość działania na paru aplikacjach na raz poprzez dzielenie ekranu.
19:45 Przedstawicielka firmy 3D4medical przedstawia działanie oprogramowania związanego ze zdrowiem na nowym iPadzie Pro.
19:48 Kolejne informacje na temat iPada Pro: Aprat 8 MPix, trzy kolory obudowy: złoty, srebrny i szary. Dostępny będzie w listopadzie.
A oto ceny nowego iPada i akcesoriów: wersja 32 GB – 799 dolarów (ok. 3000 złotych), 128 GB – 949 dolarów (ok. 3600 złotych), 128 GB z łącznością LTE – 1079 dolarów (ok. 4000 złotych).19:54 Przyszła pora na Apple TV. Co nowego zobaczymy?
19:59 Całkowicie odmienione Apple TV ma się opierać na aplikacjach. Nowe pudełeczko, które postawimy przy telewizorze będzie działało za pomocą Siri. To może być najmocniejszy punkt prezentacji.
20:01 Apple TV będzie miało dostęp do bibliotek iTunes, Netflix, HBO, Hulu. Apple się postarało!
20:04 Nowe urządzenie będziemy obsługiwali za pomocą tego pięknego pilota. By aktywować Siri naciśniemy przycisk z mikrofonem. Możemy obsługiwać Apple TV także za pomocą panelu dotykowego. Wbrew plotkom, nie mamy tutaj ekranu dotykowego.20:09 Na Apple TV będziemy mogli korzystać z Apple Music, AppStore. Będziemy mogli grac w gry (nowe Guitar Hero!) czy przeglądać zdjęcia. Urządzenie działa pod kontrolą nowego systemu tvOS.
20:15 W tej chwili trwają prezentacje nowych gier, w które będziemy mogli pograć na Apple TV za pomocą pilota dołączanego do urządzenia.
20:21 Oparcie Apple TV na aplikacjach pozwoli na dokonywanie zakupów za pomocą telewizora. Dzięki aplikację będziemy mogli oglądać parę meczów na raz oraz jednocześnie otrzymywać informacje o statystykach.
20:24 A teraz czas na ceny. Są one następujące: 149 dolarów za wersję 32 GB i 199 dolarów za 64 GB.
Urządzenie pojawi się pod koniec października w wybranych 18 krajach świata i do końca roku w około 100 krajach. Tutaj pewnie znajdziemy i Polskę.
20:26 Czas na iPhone! Oto iPhone 6s i iPhone 6s Plus!Nowy iPhone debiutuje w czterech kolorach: srebrnym, szarym, złotym i nowym różanym złotym.
20:32 Plotki okazały się prawdą – mamy technologię Force Touch, nazwaną przez Apple 3DTouch. Co daje nam ta technologia? Ekran będzie reagował na siłę dotyku, a to otwiera przed nami zupełnie nowy sposób obsługi telefonu.20:39 W tym momencie oglądamy możliwości nowej technologii 3DTouch. Obsługa telefonu rzeczywiście wygląda zupełnie inaczej. Apple nazywa to tak samo ważnym przełomem, jakim było wprowadzenie MultiTouch. To może być prawda.
20:41 W środku nowych iPhone’ów znajdziemy nowy układ A9. O wiele szybszy od poprzedniego oznaczonego numerem A8.
20:44 Co do wyglądu samych urządzeń – wydaje się, że nie zmienił się on ani trochę.20:45 Razem z A9 w środku znajdziemy także czip M9 odpowiadający za dodatkowe funkcje – miedzy innymi działa Siri w każdym momencie. Teraz nie trzeba będzie uruchamiać asystenta przyciskiem.
20:47 iPhone 6s i 6s Plus po razy pierwszy będą robiły zdjęcia o rozdzielczości większej niż 8 MPix. W nowych iPhone’ach znajdziemy aparat iSight 12 MPix. Długo czekaliśmy na poprawę! Aparat otrzyma wsparcie w ciężkich warunkach oświetleniowych od dwóch diod LED świecących w różnej temperaturze barwnej.
20:51 Nowy aparat będzie w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości 4K. W tym momencie oglądamy zdjęcia i filmy stworzone przez nowego iPhone’a.
20:53 Z przodu zobaczymy aparat FaceTime 5 MPix.
20:55 iPhone dostaje spore aktualizacje wewnątrz aplikacji aparatu. Nowa funkcja LivePhoto nagra krótki film i zarejestruje dźwięk nawet kiedy robimy zwyczajne zdjęcie. Funkcja ta już od jakiegoś czasu znajduje się w urządzeniach innych producentów.
20:58 Apple zaprezentowało nowe akcesoria: stację dokującą, skórzane etui i silikonowe, kolorowe etui.21:02 Premiera na rynku: 25 września. Niestety nie w Polsce.
Aktualizacja do iOS 9 pojawi się dostępna już 16 września.
21:04 Ceny nowych iPhone w dwuletniej umowie z amerykańskim operatorem:
iPhone 6s:  16 GB – 199 dolarów, 64 GB – 299 dolarów, 128 GB – 399 dolarów
iPhone 6s Plus:  16 GB – 299 dolarów, 64 GB – 399 dolarów, 128 GB – 499 dolarów
21:08 Na zakończenie na scenie pojawił się zespół OneRepublic w swoim utworze Counting Stars
21:12 Oto najważniejsze nowości w iPhone 6s i 6s Plus:21:21 Wygląda na to, że to już koniec konferencji Apple. Podsumujmy zatem:
Zobaczyliśmy nowego iPada Pro, który jest największym tabletem w rodzinie iPadów. Posiada ekran o przekątnej 12,9 cali i powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających odbiorców. Oto nowa mobilna maszyna do pracy!
Doczekaliśmy się także potężnego odświeżenia Apple TV. Usługa Apple ma bardzo duże szanse na zdobycie rynku oferując nie tylko dostęp do bibliotek konkurencyjnych dostawców, ale także możliwość grania w gry czy przeglądania Internetu i robienia zakupów na swoim telewizorze.
Jako ostatnie, zobaczyliśmy dwa nowa iPhone’y. Pomimo tego, że z zewnątrz zmiany są prawie niezauważalne, to we wnętrzu urządzeń zmieniło się naprawdę wiele.
Dziękujemy za wspólnie spędzone ponad dwie godziny. Już niedługo opiszemy dla Was szerzej każde z zaprezentowanych urządzeń. Nie zapomnijcie odwiedzić nas ponownie! 🙂