Rekordowa pula nagród w turnieju DoTa 2 – The International

Turniej The International organizowany jest przez Valve już od kilku lat. Osoby biorące w nim udział rywalizują w wirtualnej rozgrywce w świecie gry DotA 2. Z roku na rok pula nagród rośnie, a znaczącą część jej środków pozyskiwana jest na zasadzie crowdfundingu. Idea ta jest kusząca dla społeczności zrzeszonej wkoło tego tytułu, bowiem wpłata środków wiąże się z możliwością otrzymania atrakcyjnych nagród.
W tym roku udało się zebrać już 12 512 906 dolarów! To wynik o ponad 1,5 miliona dolarów lepszy od tego, który udało się uzyskać w zeszłym roku. Zbiórka w dalszym ciągu trwa i Valve liczy na przekroczenie magicznej bariery 15 milionów dolarów.
Producent wyznaczył cele, po przekroczeniu których na wspierających organizację turnieju The International czekają nagrody. W chwili osiągnięcia puli na poziomie 13 mln dolarów Valve obiecało zestaw „Announcer Pack”, przy 14 mln dolarów nowe efekty pogodowe, po przekroczeniu 15 mln dolarów wspierający uzyskają dostęp do komiksu Axe Immortal & Longform.

Źródło: ubergizmo