Red Dead Redemption 2 – na której konsoli wygląda najlepiej?

Doczekaliśmy się. 26 października to dzień premiery gry Red Dead Redemption 2 od Rockstar Games. To jeden z tytułów, dla których wiele osób na całym świecie gotowych jest kupić konsolę PlayStation 4 lub Xbox One. Tak, nowy przebój twórców GTA nie pojawi się w wersji na komputery osobiste.
Red Dead Redemption 2 to pierwsza produkcja Rockstara stworzona od podstaw z myślą o konsolach nowej generacji. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w fenomenalnej oprawie graficznej. Jeśli myśleliście, że z popularnych konsol ostatnie soki wyciśnięto już wcześniej, to zobaczcie co oferuje RDR 2 i silnik graficzny RAGE.

Na której konsoli Red Dead Redemption 2 wygląda najlepiej?

Porównaniem jakości wyświetlanej grafiki pomiędzy poszczególnymi konsolami obecnej generacji zajęła się ekipa Digital Foundry. W szranki ze sobą stanęły PlayStation 4 Pro, Xbox One X, PlayStation 4 oraz Xbox One S. Mimo tego, że RDR 2 powstaje we współpracy z ekipą Sony, to… wygląda najlepiej na konsoli Xbox One X. Powód jest prosty: ta platforma jako jedyna obsługuje grę w rozdzielczości 4K, w 30 klatkach na sekundę, zaliczając jedynie momentami niewielkie spadki płynności.Tekstury w wysokiej rozdzielczości oferuje jeszcze konsola PlayStation 4 Pro. Urządzenie korzysta z postprocessingu do rozdzielczości 4K poprzez technologię przypominającą checkerboarding. Na tej platformie występują najmniejsze spadki płynności wyświetlanego obrazu.

Najgorzej wypada Xbox One S, gdzie Red Dead Redemption 2 wygląda zauważalnie gorzej niż na „zwykłym” PlayStation 4. Wszystko za sprawą obrazu wyświetlanego w rozdzielczości zaledwie 864p. Wszystko widać na nagraniach zarejestrowanych przez Digital Foundry.