Red Alert: Unplugged to darmowy fanowski sequel C&C Red Alert

Red Alert: Unplugged to darmowy, fanowski sequel gry Command & Conquer Red Alert, który tworzony jest przez modera o nicku soscared101. Samodzielny mod działający na silniku OpenRA jest już dostępny w wersji określanej jako alpha. Jeśli od czasu premiery Command & Conquer 4: Tiberian Twilight (to już 8 lat!) odczuwacie w sercu pustkę, oto propozycja dla Was.
Twórca informuje, że gra w obecnej fazie przedstawia wszystkie najważniejsze aspekty rozgrywki, które pokazują m.in. to jak wyglądały będą dopiero planowane misje. W ostatecznej wersji Red Alert: Unplugged nie zabraknie kampanii oraz, jak zapewnia twórca, ciekawej fabuły.
Poniżej zobaczyć możecie zwiastun moda. Pełna wersja Red Alert: Unplugged powinna być gotowa jeszcze w sierpniu bieżącego roku w sierpniu 2019 roku. Trzymamy kciuki za projekt!

Wczesną wersję Red Alert: Unplugged pobierzecie zupełnie za darmo spod TEGO adresu. Co ciekawe, tytuł działał będzie nie tylko pod Windowsem, ale także na komputerach z systemami Mac OS oraz Debian.
Gra Command & Conquer: Red Alert ukazała się na komputerach osobistych w 1996 roku i obecnie posiada status kultowej. Jej pierwowzorem było Command & Conquer z 1995 roku, które to jednak zapadło w pamięci mniejszej liczby graczy.