Razer Project Fiona – gamingowy tablet w drodze

W temacie gamingowych tabletów dzieje się ostatnio całkiem sporo. Jeszcze kilka dni temu zachwycałem sięandroidowym WikiPadem, do którego można podłączyć dedykowany kontroler i który zadebiutuje końcem tego miesiąca. Najnowsze doniesienie, tym razem ze stajni Razer, jest nawet bardziej emocjonujące. Producent popularnych akcesoriów z najwyższej półki, postanowił niejako przypomnieć światu swój koncept sprzed kilku miesięcy.
Project Fiona – bo o nim mowa – to tablet do gier w pełnym tego słowa znaczeniu. Wizja uwzględniała nie tylko niezłą specyfikację, ale i – co ważniejsze – zasymilowany z obudową kontroler z gałkami analogowymi i całym osprzętem. Wasz apetyt powinien dodatkowo rozbudzić poniższy filmik, który został opublikowany podczas tegorocznych targów CES. Od tamtego czasu o sprzęcie nie było jednak więcej mowy.
Do teraz.

Na facebookowym profilu Razer została opublikowane zdjęcie z wizualizacją tabletu wraz z krótką notatką. Wynika z niej, że jeżeli omawiany wpis uzyska 10 tys. „lajków”, to projekt Fiona zostanie oddany do realizacji. Oczywiście pozyskanie tej liczby kliknięć na uniesioną do góry łapkę nie stanowiło żadnego wyzwania (tym bardziej, że profil Razer lubi ok. 1.8 mln graczy) i już po kilku godzinach próg został przekroczony. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekanie na dalsze informacje, dotyczące chociażby działającego prototypu i pełnej specyfikacji technicznej.
Dlaczego jednak we wstępie zasugerowałem, że niniejsze doniesienie jest wyjątkowo interesujące? Kontrolery umieszczone bo bokach obudowy to jedno. Głównie jednak ze względu na fakt, że Fiona ma pracować w oparciu o intelowski procesor Core i7 i Windowsa 8. Zapewne właśnie za sprawą nowego systemu, dostosowanego do dotykowej obsługi, producent zdecydował się jednak zabrać za gamingowy tablet. W każdym razie, dla nas, graczy, oznacza to wprowadzenie całkiem nowej jakości elektronicznej rozrywki. Pecetowe hity staną się mobilne niemal na równi z Angry Birds i innymi aplikacjami. Zapowiada się nieźle.

Źródło:facebook Razer