Razer prezentuje szybki router Razer Sila – jest tańszy, niż myślicie

Gdyby Razer mógł wypiekać gamingowy chleb, to na pewno by to robił i próbował sprzedać za ogromne pieniądze. Tymczasem, firma postanowiła zaprezentować światu swój pierwszy router, oczywiście gamingowy. Żarty na bok, bowiem jego parametry są przyzwoite, a cena jest niższa niż w przypadku „gamingowych” routerów konkurencji.
Razer Sila to przede wszystkim technologie, które zapewnią graczom w ich domach oraz biurach najszybsze i najstabilniejsze połączenie Wi-Fi. W ich skład wchodzą Razer FasTrack, Multi-Channel ZeroWait DFS oraz wsparcie dla sieci typu Mesh z backhaulem. Konfiguracja i zarządzanie za pomocą aplikacji mobilnej sprawia, że instalacja i użytkowanie Sila mają być wyjątkowo proste i szybkie.
Trzyzakresowy router klasy AC3000 działa na pasmach:

– 802.11n 2.4 GHz: do 400 Mbps
– 802.11ac 5 GHz-1: do 1733 Mbps
– 802.11ac 5 GHz-2: do 866 Mbps

Nie zabrakło portu USB 2.0 oraz portu USB 3.0 umożliwiających podłączenie urządzeń zewnętrznych – magazynujących oraz drukarek. Sprzęt trafi do sprzedaży już dziś w cenie 299 euro (ok. 1299 złotych).Razer SilaRazer Sila pozwala na pracę w sieciach typu mesh. Dwie lub więcej jednostek można łączyć w celu zapewnienia płynnego i szybkiego zasięgu Wi-Fi na obszarach o powierzchni do 6000 stóp kwadratowych (dwa urządzenia) lub o powierzchni (wielopiętrowej) ponad 6000 stóp kwadratowych, w przypadku użycia trzech jednostek Sila. Jako router Tri-band, Razer Sila posiada łącza 5 GHz typu backhaul oraz niezależne fronthaul, które działają równocześnie na maksymalnie 4 kanałach DFS, co dodatkowo zmniejszać ma zakłócenia i przeciążenie sieci.
Razer FasTrack to autorski silnik QoS, służący do inteligentnego zarządzania ruchem w sieci. Dzięki zastosowaniu głębokiej inspekcji pakietów oraz technologii uczenia maszynowego, FasTrack pozwala użytkownikom na priorytetyzację ruchu w oparciu o aplikacje lub różne typy urządzeń – od telefonów komórkowych i inteligentnych telewizorów po laptopy, komputery stacjonarne i konsole. Router wykrywa konsole PlayStation, Xbox oraz Switch, co pozwala użytkownikom na łatwe dostrojenie swojej sieci tak, aby granie lub streamowanie było zawsze płynne. Razer FasTrack oferuje również możliwość włączenia za jednym dotknięciem trybu gamingowego, który automatycznie przydzieli odpowiednią przepustowość łącza dla gier mobilnych.
Opatentowana technologia Multi-Channel Zero-Wait DFS, którą wbudowano w Razer Sila, odpowiednio zarządza kanałami tak, aby unikać nadmiernego ruchu w sieci i utrzymywać najwyższą prędkość dla najbardziej wymagających aplikacji, bez przestojów, zawieszeń i utraty połączeń.