Razer Kraken X to nowe ultralekkie słuchawki dla graczy

Firma Razer zaprezentowała gamingowe słuchawki Kraken X. Ich ultralekka konstrukcja oraz dźwięk przestrzenny 7.1 mają spowodować, że sprawdzą się one doskonale podczas wielogodzinnych sesji grania.
Krakeny X charakteryzują się nową, przeprojektowaną konstrukcją, obniżającą wagę do zaledwie 250 gramów, co czyni z nich jedne z najlżejszych słuchawek gamingowych tego typu na rynku. W połączeniu z miękkimi poduszkami wypełnionymi pianką z pamięcią kształtu, specjalnymi kanałami na nauszniki okularów oraz regulowanym pałąkiem, Krakeny X mogą stać się niezwykle wygodnym zestawem słuchawkowym do grania.
Od teraz nawet niedrogie słuchawki Kraken X będą wyposażone w dźwięk przestrzenny 7.1. Oprogramowanie wspierające system 7.1 zapewnia precyzyjny dźwięk pozycyjny. To kluczowy element każdej rozgrywki, pomagający określić, skąd nadchodzi przeciwnik.  Dźwięk przestrzenny 7.1 w Krakenach X jest dostępny tylko na systemie Windows 10 64-bit.Krakeny X wyposażono w giętki mikrofon kardioidalny. Jego charakterystyka kierunkowości cechuje się mniejszą czułością na dźwięk z tyłu i bokach. Przełącznik wyciszenia mikrofonu i przyciski kontroli głośności umiejscowiono bezpośrednio na nauszniku, aby mieć do nich szybki i łatwy dostęp.
Gracze mogą się cieszyć z używania słuchawek Kraken X na wielu platformach. Zestaw korzysta z uniwersalnej wtyczki 3,5 mm, która jest kompatybilna z komputerami PC, konsolami PS4, Xbox One i Switch, oraz urządzeniami mobilnymi.
Zestawy słuchawkowe Kraken X będą dostępne w klasycznym czarnym kolorze, zaś Kraken X for Console w kolorze czarnym z niebieskimi wstawkami. Cena obu wariantów urządzenia wynosi 59 euro, czyli ok. 249 złotych.