Razer BlackWidow Chroma V2 – nowa wersja bestsellerowej klawiatury

Nowa linia klawiatur Razer BlackWidow V2 to nowy rodzaj przełączników do wyboru, magnetyczna podpórka pod nadgarstki i szereg kosmetycznych poprawek.
Wprowadzona na rynek w 2010 roku klawiatura mechaniczna Razer BlackWidow szybko zyskała sobie uznanie odbiorców. Urządzenia z tej linii wkrótce stały się rozwiązaniem najczęściej wybieranym przez profesjonalnych graczy z całego świata, a sprzedaż jej różnych wersji uplasowała BlackWidow na pierwszych miejscach list sprzętowych bestsellerów. W 2014 roku Razer rozpoczął produkcję własnych przełączników mechanicznych – Razer Green i Razer Orange, zapewniających bardzo dobrą responsywność i wyjątkową trwałość.Razer BlackWidow Chroma V2Razer BlackWidow V2 tradycyjnie już zaoferuje do wyboru przełączniki mechaniczne w wersji Green lub Orange. Dodatkowo, po raz pierwszy, poszerzono ofertę o nowe przełączniki Razer Yellow. Ich liniowa, cicha konstrukcja oraz obniżona głębokość pozwolą na szybsze wciskanie kolejnych klawiszy. Właściwości, jakie zapewniają nowe przełączniki, zostały zoptymalizowane z myślą o graczach FPS i MOBA, którzy w ciągu jednej rozgrywki wciskają niektóre klawisze nawet po kilka tysięcy razy.Razer BlackWidow Chroma V2Przełączniki Razer Yellow, podobnie jak wersje Green i Orange, cechują się trwałością aż do 80 milionów naciśnięć, co stanowi najwyższą wartość osiąganą przez klawiatury mechaniczne obecnej generacji. Trwałości Razer BlackWidow V2 dorównuje ponoć tylko oferowany przez nią komfort. Najnowszym dodatkiem do zestawu jest magnetyczna podpórka pod nadgarstki, którą w łatwy sposób można zamocować do podstawy klawiatury, zwiększająca komfort gry nawet podczas przedłużających się maratonów zaciekłej rywalizacji.Razer BlackWidow Chroma V2

„Wprowadziliśmy poprawki we wszystkich aspektach i wciąż jesteśmy jedynym producentem własnych przełączników mechanicznych zaprojektowanych z myślą o gamingu” – powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razer. „Razer BlackWidow Chroma V2 opiera się na wieloletnim doświadczeniu i zaufaniu graczy, które zaczęliśmy dla tej linii produktów budować już w 2010 roku, wraz z wprowadzeniem na rynek oryginalnej BlackWidow. Dbamy o to, by komfort i trwałość tej konstrukcji przeszła do legendy. To najlepsza klawiatura mechaniczna, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy”.

Razer BlackWidow Chroma V2 to również efekty świetlne w technologii Razer Chroma, pozwalającej na indywidualne podświetlenie każdego klawisza paletą 16.8 miliona barw. Konkretne profile podświetlenia mogą być utworzone za pomocą oprogramowania Razer Synapse oraz udostępnione milionom innych użytkowników poprzez Razer Chroma Workshop. Podświetlenie zostało zintegrowane również z popularnymi grami, takimi jak: „Call of Duty: Black Ops III”, „Overwatch” czy „Blade and Soul” oraz wieloma innymi. Dedykowane im profile pozwalają na wyświetlanie elementów pomocy, odzwierciedlenie akcji gry i inne efekty.
Wybrane modele Razer BlackWidow Chroma V2 są już w sprzedaży. Cena pozostaje taka sama, jak w przypadku wcześniejszych wersji klawiatur tej linii i wynosi ok. 659 złotych.

Cechy produktu:

 • Przełączniki mechaniczne Razer™ o sile aktywacji na poziomie 50 g (Green)
 • Przełączniki mechaniczne Razer™ o sile aktywacji na poziomie 45 g (Orange / Yellow)
 • Żywotność: 80 milionów kliknięć
 • Podświetlenie Chroma z 16,8 milionami kolorów do wyboru
 • Ergonomiczna, magnetyczna podkładka pod nadgarstki
 • Funkcjonalność Razer Synapse
 • Antyghosting dla 10 klawiszy
 • W pełni programowalne klawisze z opcją nagrywania makr
 • Tryb „gaming”
 • Wejście i wyjście USB (pass-through)
 • Wejście i wyjście audio jack, 3.5 mm (pass-through)
 • Ultrapolling 1000 Hz
 • Kabel w oplocie

 

Źródło:Razer