RAGE 2: świąteczny zwiastun jest pokręcony tak, jak gameplay

W sieci opublikowano najnowszy zwiastun RAGE 2, utrzymany w klimacie świątecznej piosenki „12 days of Christmas”. Bethesda i id Software najnowszy trailer nazwały po prostu… 12 Days of Rage Mas. Możecie zobaczyć go poniżej – doskonale oddaje specyficzny klimat serii.

RAGE 2 – 12 Days of Rage Mas


Oczywiście twórcy RAGE 2 nie są prekursorami tego typu materiałów, publikowanych z okazji Świąt. Jeśli liczycie sobie tyle wiosen co ja, pamiętacie zapewne doskonale zrealizowaną piosenkę 12 days of Christmas w wersji Stacraftowej. Być może to właśnie nią inspirowała się Bethesda?

Akcja Rage osadzona jest w 2185 roku, w postapokaliptycznej rzeczywistości, w której 80% osób żyjących na Ziemi zginęło w wyniku zderzenia naszej planety z asteroidą. Pozostali przy życiu są… No cóż, osobliwymi ludźmi. Wcześniej publikowany zwiastun z elementami gameplayu zdradza, że będziemy mieli do czynienia z rozgrywką odbywającą się w tempie, którego nie powstydziłby się najnowszy DOOM. Wszechobecne eksplozje, latające po ekranie flaki i ciekawa mechanika walki mają przyciągnąć przed ekrany monitorów miłośników gier akcji. Ostatnie dokonania id Software dają nadzieje, że przed nami kolejny satysfakcjonujący shooter na miarę rewelacyjnego DOOMa.

Premiera RAGE 2 odbędzie się 14 maja 2019 roku. Tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.