Radeon RX 460 dla laptopów niemal tak samo wydajny jak desktopowy odpowiednik

Niedawno informowaliśmy Was, że wydajność kart graficznych GeForce GTX 1070 i GTX 1060 w wersjach dla laptopów będzie niezwykle wysoka. Okazuje się, że układy graficzne od AMD będą prezentowały się równie dobrze! Pierwsze wyniki testów niedrogiego Radeona RX 460 w wersji dla laptopów pokazują, że możemy oczekiwać wydajności zbliżonej do oferowanej przez desktopową wersję karty.
Radeon RX 460 w wersji mobilnej został przetestowany w mobilnej wersji w łącznie pięciu grach. Karta graficzna sparowana była z procesorem Core i5 6300 HQ. Jej wydajność zestawiono z wydajnością desktopowej wersji karty RX 460, pracującej jednak w parze z wydajniejszym procesorem Intel Core i7 6700K, który mógł w niewielkim stopniu wpływać na ostateczny wynik wydajności.
Oto jak wypadł Radeon RX 460 w poszczególnych testach. Oś X pokazuje liczbę klatek na sekundę, jaką generowały poszczególne platformy testowe. Jak widać, różnice są niewielkie i wynoszą ok. 10%. Niestety nie wiemy w jakiej rozdzielczości testowano gry.Radeon RX 460 laptopWydaje się więc, że RX 460 od AMD może stać się popularną kartą graficzną w niedrogich laptopach dla graczy. Ma ona konkurować z GeForce GTX 960M, od którego jest o ok. 20% wydajniejsza, cechując się przy okazji niższym zużyciem energii.
 
 

Źródło: ixbt