QUEENS Zestaw Party Power Bass Bluetooth – recenzja głośnika karaoke

Manta ma w swojej ofercie co najmniej kilka bardzo nietuzinkowych urządzeń. Jednym z nich jest przetestowany przez nas QUEENS Zestaw Party Power Bass Bluetooth. Sprzęt o tej enigmatycznej nazwie to głośnik, który posłuży idealnie do nagłaśniania imprez – i to nie tylko niewielkich domówek. Dlaczego? Otóż posiada on dodatkowe wejście mikrofonowe oraz gitarowe. Podpiąć pod nie można dodatkowy mikrofon (dołączony w zestawie) oraz gitarę i zamienić sprzęt w multimedialne centrum do karaoke!QUEENS Zestaw Party Power Bass Bluetooth - recenzjaJest moc!
W urządzeniu o słusznych wymiarach 520x215x235 mm i wadze niecałych 5 kilogramów zamknięto 6,5-calowy subwoofer (głośnik niskotonowy) o mocy 15 W oraz dwa mniejsze głośniki 3-calowe o mocy 15 W każdy o paśmie przenoszenia 40 Hz – 20 KHz. Wbrew pozorom głośnik jest łatwo transportować – zadanie ułatwia mocowany do dwóch uchwytów pas dołączony w zestawie. Można go wykorzystać na przykład do przewieszenia głośnika przez ramię.QUEENS Zestaw Party Power Bass Bluetooth - recenzjaTrzeba przyznać, że QUEENS Zestaw Party Power Bass Bluetooth robi wszystko, by zwracać na siebie uwagę. Pomaga w tym skutecznie podświetlenie LED RGB, którego kolor, intensywność oraz tryb ustawiać można z poziomu aplikacji Discolor DJ, dostępnej na urządzenia z systemem Android. Z tego też poziomu otrzymujemy dostęp do equalizera, pozwalającego dopasować brzmienie głośnika do indywidualnych preferencji.

Bardzo sprawnie działa wyszukiwanie stacji radiowych – gdy włączymy skanowanie, aplikacja sama ustawi i zapamięta częstotliwości znalezionych rozgłośni radiowych. Z poziomu aplikacji możemy także odtwarzać pliki zmagazynowane zarówno w pamięci smartfona lub tabletu z systemem Android, jak i zdalnie zarządzać odtwarzaniem z nośnika USB podpiętego pod głośnik. Proces parowania urządzenia mobilnego z głośnikiem jest tak prosty jak to tylko możliwe – Zestaw Party Power Bass wystarczy włączyć, a następnie wyszukać go na liście dostępnych w pobliżu urządzeń Bluetooth z poziomu smartfona lub tabletu.QUEENS Zestaw Party Power Bass Bluetooth - recenzjaŚwietny zestaw do karaoke
Na przednim panelu znajduje się niewielki wyświetlacz, cztery fizyczne przyciski do zmiany ustawień, pokrętło regulacji głośności oraz zestaw złącz. Oprócz wymienionych wcześniej złączy jack – mikrofonowego i gitarowego, umieszczono tam także port USB, pod który można podpiąć pendrive’a, z którego odtwarzana będzie muzyka. Urządzenie obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty audio z MP3, WAV, FLAC, WMA i AAC na czele. Nie zabrakło również wejścia liniowego, pod który podłączyć można tablet, smartfon lub dowolne inne urządzenie audio, wyposażone w stosowny port. Wbudowany tuner FM pozwala ponadto na cyfrowe wyszukiwanie rozgłośni radiowych.QUEENS Zestaw Party Power Bass Bluetooth - recenzjaCo interesujące, głośnik mimo pokaźnych rozmiarów i sporej mocy, oferuje możliwość pracy na wbudowanej baterii o pojemności 1800 mAh. Jeśli głośność odtwarzanej muzyki nie zostanie ustawiona w granicach maksimum skali, sprzęt odwdzięczy się nawet 4-godzinną pracą bez konieczności sięgania po ładowarkę. To naprawdę niezły wynik.QUEENS Zestaw Party Power Bass Bluetooth - recenzjaDo domu i na imprezy
QUEENS Zestaw Party Power Bass Bluetooth może oczywiście pełnić funkcję multimedialnego głośnika komputerowego. Jego obsługę ułatwi dodatkowo dołączony w zestawie pilot. Wydaje mi się jednak, że pełnię skrzydeł rozwinie dopiero wtedy, gdy skorzystamy z jego dodatkowych funkcji. Dzięki możliwości podpięcia gitary elektrycznej lub elektroakustycznej i mikrofonu (podstawowy model dołączony jest w zestawie) i jednoczesnemu odtwarzaniu muzyki, możemy nadać dowolnej imprezie charakteru poprzez dodanie smaczku w postaci występów karaoke. Obecność wbudowanego akumulatora dodatkowo pozwoli wziąć go w plener i wykorzystać na przykład w trakcie ogniska.

Mocne strony: Słabe strony:
– możliwość podłączenia gitary i mikrofonu
– mikrofon w zestawie
– obsługa formatu FLAC
– niezła moc zestawu
– 4 godziny pracy na baterii
– regulowane podświetlenia RGB
– radio FM
– wąskie pasmo przenoszenia
– dość wysoka cena

QUEENS Zestaw Party Power Bass Bluetooth recenzja