Qualcomm ujawnia specyfikację procesorów Snapdragon S4

Amerykańska firma Qualcomm, która znana jest między innymi z produkcji procesorów dla urządzeń przenośnych takich, jak tablety czy smartfony, ujawniła oficjalną specyfikację swoich najnowszych układów SoC (System-on-a-Chip) Snapdragon S4. I uwierzcie, jeżeli wszystko okaże się takim jakim opisuje to producent, to jest na co czekać!
Procesory, które będą produkowane w 28-nanometrowym procesie technologicznym, będą mogły pochwalić się częstotliwością taktowania mieszczącą się w przedziale 1,5-2,5 Ghz. Układ zostanie wyposażony w nowoczesny procesor graficzny Adreno 225, który będzie oferował wsparcie dla OpenGL ES 1.1 2.0 oraz DirectX 9.3. Według producenta ma on być o połowę bardziej wydajny niż poprzednik – Adreno 220. Qualcomm zapewnia, że dzięki wykorzystanym technologiom, nowe układy mają zużywać od 25 do 40% mniej mocy oraz cechować się lepszą o 60% wydajnością.
Zintegrowany moduł komunikacyjny, w który będą wyposażone procesory, będzie kompatybilny ze standardami 3G, HSPA+CDMAEVDO i LTE. Oczywiście nie zabraknie także wsparcia dla GPS, radia FM oraz modułów Bluetooth i WiFi.
Na pierwsze urządzenia przenośne wyposażone w procesory Snapdragon S4 przyjdzie nam poczekać do początku przyszłego roku. Producent planuje produkcję dwu- i czterordzeniowych układów. Zważając na specyfikację, tablety i smartfony wyposażone w procesory Snapdragon S4 nie będą tanie, ale oferowane przez nie możliwości mogą rekompensować tę wadę.

Źródła: engadget, liliputing