Qualcomm i NVIDIA rozdają tablety

Niestety nie przeciętnym użytkownikom, a developerom, którzy mogą być zainteresowani tworzeniem aplikacji dedykowanych tabletom z procesorami ARMWindowsem 8 na pokładzie, które już wkrótce zaczną pojawiać się na rynkach światowych.
Mimo że urządzenia, które zostały oddane do dyspozycji producentów przez Qualcomm i NVIDIę wyposażone zostały w komponenty, które mają ułatwić testowanie i optymalizację oprogramowania, nie będzie to zadanie łatwe, ponieważ będą musieli oni pracować nie tylko z nowymi SoC (System-on-Chip), ale także nowym kodem.
Testowe tablety rozdawane przez Qualcomma wyposażone zostały w najnowsze dwurdzeniowe SoC producenta z serii Snapdragon S4, czyli modele MSM8960. Nie zostaną one jednak wykorzystane w tabletach Windows 8 ARM, które trafią do sprzedaży w najbliższej przyszłości, ponieważ producent planuje wyposażyć je w jeszcze nowsze modele chipów. Z kolei tablety testowe stworzone przez NVIDIę napędzane są, co nie budzi żadnego zdziwnienia, przez czterordzeniowe procesory Tegra 3, które cieszą się obecnie ogromną popularnością.
Życzymy zatem producentom oprogramowania owocnej pracy, której efektów, podobnie jak pierwszych tabletów z Windowsem 8 i procesorami ARM, już nie możemy się doczekać.

Źródła: Engadget, Slashgear