Przestańcie w końcu kupować PlayStation 4!

Prowokacyjny tytuł, równie prowokacyjne słowo wprowadzające. Nie, nie pałam nienawiścią do konsoli Sony. Wręcz przeciwnie, uważam Sony PlayStation 4 za kawał świetnego sprzętu i urządzenie, które wygrało „wojnę” w tej generacji konsol. O co więc chodzi? O świetną sprzedaż PlayStation 4, która może opóźniać datę premiery PlayStation 5!
Sony ujawniło najnowsze dane sprzedażowe dotyczące konsoli PlayStation 4. Japońskiemu producentowi udało się dostarczyć do sklepów aż 96.8 miliona wszystkich dotychczasowych wersji konsoli obecnej generacji. W samym tylko roku 2018 na półki sklepowe trafiło aż 17.8 miliona urządzeń – całkiem niezły wynik, jak na sprzęt, którego premiera miała miejsce 15 listopada 2013 roku, czyli niemalże 5.5 roku temu!
Przychody firmy Sony w 2018 roku były najwyższe w historii. Firmie udało się osiągnąć imponujący wynik na poziomie 21 miliardów dolarów i odnotować rokroczny wzrost o oszałamiające 19%. Tak dobre rezultaty osiągnięto także dzięki sprzedaży gier – łącznie 257.6 milionów egzemplarzy gier, z czego aż 37% stanowiła dystrybucja cyfrowa. Z subskrypcji PlayStation Plus korzysta obecnie aż 36.4 miliona osób. Doskonały wynik.
Kontynuując myśl zapoczątkowaną tytułem tego wpisu, opanujcie się! 😉 Jeśli nie przestaniecie kupować konsol PlayStation 4 i gier na tę platformę, to nigdy nie doczekamy się premiery Sony PlayStation 5! To tak z przymrużeniem oka, bowiem debiutu nowej generacji konsoli spodziewamy się już pod koniec 2020 roku. Więcej szczegółów tutaj:

PlayStation 5 – data premiery, specyfikacja, szczegóły