Przeboje z PlayStation także na PC! Playstation NOW na PC już wkrótce

Dobre wieści: usługa przesyłania strumieniowego gier o nazwie Playstation NOW, opłacana w ramach comiesięcznego abonamentu, dostępna wcześniej jedynie dla posiadaczy konsol Sony, jeszcze w tym roku pojawi się także na innych platformach, w tym na komputerach osobistych. Złe wieści? Cóż, Polacy nie doczekali się nawet konsolowego wariantu usługi… jeszcze. Nie wiemy nawet kiedy miałaby ona zawitać do Polski.
Francuski serwis Gamekult informuje, że PS NOW zawita już 23 sierpnia w trzech europejskich krajach – Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii. Wraz z ekspansją na nowe rynki pojawi się przy okazji szersza dostępność platformy – także na komputerach osobistych. Wymagania nie są duże – łącze 5 Mbit, komputer z systemem Windows 7 lub nowszym i kompatybilny kontroler – najlepiej Dualshock 4. Jeśli chodzi o wymagania związane z łączem, są dużo mniejsze niż w przypadku podobnej usługi na PC – GeForce NOW.
W ramach Playstation NOW opłacać można miesięczny abonament za dostęp do szerokiej puli gier lub wypożyczać indywidualne tytuły. Wszystkie obliczenia dokonywane są w chmurze, więc nie trzeba będzie się obawiać o wydajność komputera. Ba, PS NOW działa z powodzeniem nawet na telewizorach SONY.
Sony nie komentowało jeszcze najnowszych rewelacji i raczej nie zanosi się na to, aby firma miała uchylić choćby rąbka swojej tajemnicy.
Mielibyście ochotę zagrać na PC w jakieś tytuły z Playstation 4? Jeśli tak, to w jakie?
 

 

Źródło:Gamekult