Prototyp 46-calowego ekranu dotykowego od 3M

Zarówno dzięki tabletom, jak i komputerom typu AIO (All-in-One) czy smartfonom ekrany dotykowe zyskują coraz większą popularność. Dzięki nim możemy w sposób prosty i intuicyjny wykonywać nawet najbardziej skomplikowane operacje. Wszystko wskazuje na to, że moda na ekrany dotykowe nie skończy się na wyżej opisanych urządzeniach, ponieważ co rusz docierają do nas informacje na temat nowych projektów, które mogą uczynić nasze życie jeszcze bardziej komfortowym.
W trakcie odbywających się właśnie w Las Vegas targów CES 2012, firma 3M zaprezentowała prototyp swojego 46-calowego ekranu dotykowego. W chwili obecnej nie posiadamy informacji na temat szczegółowej specyfikacji urządzenia. Wiemy jedynie, że prototyp wyposażony został w 20 czujników dotyku. Producent nie ma zamiaru jednak na tym poprzestać – ostateczna wersja ma ich posiadać aż 60.
Jakie zastosowanie może znaleźć 46-calowy ekran dotykowy? Producent twierdzi, że z urządzenia będzie można korzystać m.in. w restauracjach, sklepach czy szkołach. Nie znamy jeszcze szczegółów na temat dostępności czy ceny urządzenia, ale prototyp powinien trafić na taśmę produkcyjną jeszcze w tym roku. Kto wie, być może podobne ekrany dotykowe już niedługo będziemy mogli zobaczyć w każdym sklepie czy szkole?

Źródło: Ubergizmo