Project Scorpio jeszcze w tym roku trafi na chiński rynek

Niedawno, podczas lokalnego eventu w Szanghaju, Microsoft potwierdził, że jeszcze w tym roku konsola Project Scorpio trafi na chiński rynek. W tym roku sprzęt pojawi się również w USA oraz innych państwach.
To, że Scorpio trafi do Chin w tym roku, jest warte uwagi, ponieważ Xbox One pojawił się w tym kraju w 2014 roku, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych i wielu innych miejscach był sprzedawany od 2013 roku. W chwili premiery Xbox One był pierwszą konsolą najnowszej generacji, która trafiła do Chin.
Podczas chińskiej zapowiedzi konsoli, która miała miejsce w tym roku, Scorpio został nazwany przez Microsoft „najwydajniejszą konsolą, jaka powstała”, o 40 procent wydajniejszą niż jakakolwiek inna konsola dostępna obecnie na rynku.
Jak poinformował Microsoft, Scorpio ma odtwarzać gry stworzone dla Xboxa One. Niemniej, na tej konsoli owe gry mają „po prostu działać lepiej”. 6 kwietnia ujawniono specyfikację urządzenia. Sprzęt ma posiadać ośmiordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 2,3 GHz, układ GPU z zegarem 1172 MHz o wydajności 6 TFLOPS, pamięć 12 GB GDDR5 o przepustowości 326 GB/s, a także dysk twardy o pojemności 1 TB oraz napęd Blu-ray 4K UHD.
Przypomnijmy, że wkrótce odbędą się targi E3. Być może w ramach tego wydarzenia Microsoft podzieli się kolejnymi szczegółami na temat konsoli. Ciekawe czy firma pozostanie przy nazwie „Scorpio”, czy też ostatecznie postanowi inaczej określić swój projekt.

Źródło:Ubergizmo