Procesory MediaTek w urządzeniach Samsunga?

Firma MediaTek jest doskonale znana na rynkach wschodnich, takich jak chociażby Chiny czy Indie, gdzie z produkowanych przez nią procesorów korzysta nawet około 80% sprzedawanych w tych krajach androidowych urządzeń z niższej i średniej półki.

Samsung jest obecny na wielu rynkach rozwijających się  i może pochwalić się całkiem mocną pozycją, ale jak wiadomo od przybytku głowa nie boli, zatem południowokoreański gigant walczy o całkowitą dominację wszędzie, gdzie tylko się da.

MediaTek miałby dostarczać Samsungowi czterordzeniowe układy MT6589 i ośmiordzeniowe MT6592. Zarówno pierwszy, jak i drugi, oparty jest na architekturze Cortex-A7, która mimo że jest bardzo wydajna, nadal nie dorównuje mocą architekturom Cortex-A9 czy Cortex-A15, na których opierają się najlepsze na rynku procesory. Najsilniejszym atutem Mediatek jest za to stosunkowo niska cena.

Procesory wyprodukowane przez firmę MediaTek miałyby pojawić się w urządzeniach przenośnych Samsunga, które zadebiutują już w drugiej połowie 2014 roku. Jeżeli porozumienie dojdzie do skutku, południowokoreański gigant zostanie największym klientem tajwańskiego producenta procesorów.

Źródło: DigiTimes