Prestigio MultiPad 4 Diamond 10.1 3G – nowy tani tablet

Urządzenia z przekątną ekranu 10.1 cala najczęściej służą jako centrum multimedialnej rozrywki. Matryca IPS zapewniająca dobre kąty widzenia, czterordzeniowy procesor na architekturze Cortex A7, wspomagany przez układ graficzny PowerVR SGX544 oraz 1 GB pamięci operacyjnej dobrze się do tego celu nadadzą.
Nowy MultiPad Diamond komunikuje się z urządzeniami i bezprzewodowymi akcesoriami, takimi jak słuchawki czy głośniki za pośrednictwem standardu Bluetooth 4.0. Na pokładzie nie zabrakło odbiornika GPS, który pozwala na korzystanie z usług nawigacyjnych i geolokalizacyjnych. Diamond 10.1 3G korzysta z szerokopasmowego dostępu do sieci pobierając dane z prędkością do 42 Mb/s.
MultiPad obsługuje także karty SIM, więc można za jego pośrednictwem prowadzić rozmowy telefoniczne oraz komunikację SMS. Urządzenie oferuje 16 GB przestrzeni na dane oraz opcję rozbudowy pamięci kartą SD o kolejne 32 GB. Na obudowie wykonanej z aluminiowych komponentów znajdują się przydatne porty – mini HDMI służące do podłączenia zewnętrznego monitora oraz micro USB z funkcją ładowania.Do zasilania tabletu producent zastosował ogniwo o pojemności 6400mAh. Frontowa kamerka o rozdzielczości VGA współpracuje z popularnymi komunikatorami internetowymi, a tylny aparat rejestruje zdjęcia w jakości 2 Mpix.
Prestigio do każdego zakupionego tabletu oferuje 200 GB w chmurze SurDoc, dostęp do 3000 darmowych e-książek na prestigioplaza.com, jak i preinstalowanych aplikacji Navitel, McAfee oraz pakiet biurowy.
Cena urządzenia wynosi 899 złotych.

Źródło: inf. prasowa